• Prognoza pogody
  Jak informuje IMGW, południe Europy znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Pozostały obszar kontynentu jest pod wpływem niżów z głównymi ośrodkami nad Wyspami Owczymi i zachodnią Rosją. Z zachodu na wschód Europy przemieszczają się układy frontów atmosferycznych. Polska jest w obszarze obniżonego ciśnienia, rozciągającym się pomiędzy niżami nad zachodnią Rosją i północno-wschodnim Atlantykiem, tylko nad krańce południowe sięgnie słaby klin wyżowy. Nad dzielnice zachodnie nasuwa się strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływa cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie lekko wzrasta.
 • W niedzielę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla zachodniej i południowej części Polski.
 • Burza
  Jak sprawdzić, gdzie jest burza? W sieci jest co najmniej kilka interaktywnych map, które pokazują na żywo miejsca, w których błyska się i grzmi. Zebraliśmy najlepsze z nich - te, które pokazują Polskę, Europę, a także wybrany kraj.
 • Burza
   Jak informuje IMGW, Europa północna, południowa oraz wschodnia będzie znajdować się w obszarze obniżonego ciśnienia. Środkowa i zachodnia część kontynentu będzie w zasięgu klina wyżowego znad Atlantyku. Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, w masie powietrza polarnego morskiego.
 • Pogoda
   Jak informuje IMGW Europa południowa jest pod wpływem płytkich wyżów, pozostałe obszary kontynentu są w strefie oddziaływania układów niskiego ciśnienia. Z zachodu na wschód Polski przemieszcza się ciepły front atmosferyczny, związany z niżem, którego ośrodek znad Danii przemieści się w rejon Szwecji. Napływa powietrze polarne morskie, przejściowo cieplejsze.
 • Deszcz
  Jak podaje IMGW, zachodnia Europa jest w klinie wyżu znad Oceanu Atlantyckiego, pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu niżów znad Zatoki Fińskiej, zachodnio-północnej Rosji, Morza Norweskiego i Wysp Owczych, w strefie frontów atmosferycznych.
 • termometr
  Jak informuje IMGW, zachodnia Europa będzie w klinie wyżu znad Oceanu Atlantyckiego, pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu niżów znad Zatoki Fińskiej, zachodnio-północnej Rosji, Morza Norweskiego i Wysp Owczych, w strefie frontów atmosferycznych.
 • upał
  W sobotę i w niedzielę na zachodzie Polski temperatura wzrośnie miejscami do ponad 30 st. W pozostałej części kraju będzie nieco chłodniej, a najchłodniej na wschodzie, gdzie ma być od 22 do 25 st. - poinformował w piątek IMGW.
 • Wiatr
  W środę wciąż obowiązują wprowadzone we wtorek przez IMGW ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami w trzynastu województwach. Instytut wprowadził również alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem w północnej Polsce i silnym wiatrem na Pomorzu.
 • Upał
  Zgodnie z prognozami na przeważającym obszarze kraju temperatura w ciągu najbliższych dni przekroczy 30 stopni. Taka pogoda sprzyja spędzaniu wolnego czasu nad wodą. W związku z tym MSWiA i służby apelują o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Tylko od początku czerwca utonęło już 90 osób.