• Mateusz Morawiecki
  Rząd skonstruował projekt budżetu na 2017 rok dla ludzi, a nie dla wskaźników - mówił w środę w Sejmie wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Zapewnił, że przyjęto model zakładający bardziej solidarny wzrost gospodarczy.
 • Sejm
  Prawo i Sprawiedliwość i Platforma Obywatelska kłócą się o przyszłoroczny budżet. Opozycja twierdzi, że rząd zwiększył nakłady na wydatki prorodzinne, ale nie zmienił głównych założeń gospodarczych na 2016 rok.
 • złoty banknoty stuzłotówka
  Wkrótce rząd zajmie się budżetem na 2016. Co z tego projektu wynika? Rząd zetnie część wydatków na armię, a pieniądze zaoszczędzone przez wojsko wyda na interwencyjny skup węgla.
 • Pieniądze
  Jest wstępnie przyjęty przez rząd projekt budżetu państwa na 2016 rok. Jak zakłada Rada Ministrów, dochody wyniosą blisko 297 miliardów złotych, a wydatki - 351,5 miliarda. Deficyt budżetowy wyniesie nie więcej niż 54,6 miliarda złotych. Wzrost PKB wyniesie 3,8 procent, a inflacja - 1,7 procent.
 • Donald Tusk i Jacek Rostowski
  Nad budżetem powinno się pracować wtedy, gdy będą znane wskaźniki ekonomiczne na przyszły rok - uważa szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Według niego, projekt jest "kolejną fikcją wyborczą" rządu i został przyjęty po to, by "obiecać złote góry" przed wyborami. Na projekcie nie zostawia suchej nitki także szefowa PJN, Joanna Kluzik-Rostkowska