• Białko w diecie
  Źródłem cennego białka są nie tylko ryby czy mięso, ale również awokado i suszone morele. Zobacz, które produkty obfitują w proteiny. O niektórych pewnie nawet nie pomyślałeś.
 • Jajko na śniadanie - mniejszy apetyt w ciągu dnia
  Oto patent dla osób na diece - pyszne, pożywne i ekspresowe śniadanie. Wystarczy ugotować lub usmażyć jajka, a waga znacząco się obniży. W czym tkwi sekret takiego posiłku?
 • Jajko
  "Przed pracą zjedz jajko" - to słynne hasło z kampanii społecznej z lat 50. Dziś to hasło ponownie zyskała na aktualności. Naukowcy przekonują, że jajko na śniadanie pozwala zachować szczupłą sylwetkę.
 • Dieta, odchudzanie
  Tak zwany „Dukan” to jeden z największych dietetycznych hitów ostatnich lat. Diety proteinowe zrewolucjonizowały odchudzanie i imponują efektami w walce ze zbędnymi kilogramami, ale czy na pewno są bezpieczne? Plusu i minusy diet Dukana i Atkinsa oraz tajniki diet niskowęglowodanowych zdradza dietetyczka Milena Nosek.
 • Książka z zaleceniami diety Dukana rozeszła się na świecie w ponad trzech milionach egzemplarzy!
  Brytyjscy dietetycy uważają ją za większe dziwactwo niż jadłospis oparty wyłącznie na surowych produktach czy też zjadanie posiłków zgodnych z grupą krwi. Co innego o diecie mówią stosujące ją gwiazdy, które naprawdę zrzuciły sporo kilogramów.
 • Miłośnicy pieczonych owadów podkreślają, że takie menu jest bardzo zdrowe
  Chrupiące świerszcze zamiast frytek i olbrzymie larwy jedwabników w roli kurczaka - może już wkrótce tak będzie wyglądał twój obiad. Takie apetyczne perspektywy roztacza nad nami Unia Europejska. Ciekawe, czy uda się zmienić kulinarne nawyki Europejczyków?
 • Sklonowana krowa ma dawać mleko niemal identyczne jak "ludzkie mleko"
  Argentyńscy naukowcy zaprezentowali sklonowanego cielaka ze zmienionym DNA, który jak dorośnie ma dawać mleko niemal identyczne jak "ludzkie mleko".
 • Śniadanie bogate w białka dobrze syci i na długo hamuje odczuwanie głodu
  Na dobry początek dnia warto zjeść pożywne śniadanie. Zagwarantuje ono energię, wpłynie na zdrowie i poprawi samopoczucie. A gdy będzie składało się z produktów obfitujących w białka, dodatkowo zwiększy sytość i zmniejszy głód odczuwany w ciągu dnia - dowodzą amerykańscy naukowcy.