• Arcybiskup Wojciech Polak, nowy prymas Polski
  Papież wybrał najmłodszego prymasa w historii episkopatów Europy. Nuncjatura Apostolska ogłosiła, że 49-letni arcybiskup Wojciech Polak, dotychczasowy sekretarz Episkopatu Polski, zostanie prymasem. Decyzję równolegle ogłoszono w siedzibie nuncjatury w Warszawie i w Gnieźnie.
 • Abp Wojciech Polak
  Arcybiskup Wojciech Polak został Prymasem Polski. Abp Wojciech Polak ma 49 lat. Jest najmłodszym prymasem w Europie. W Watykanie panuje opinia, że ma to być odmłodzenie Kościoła w Polsce.
 • Arcybiskup Józef Kowalczyk
  Radości ze zmartwychwstania Chrystusa i związanego z tym duchowego odrodzenia oraz ciepłych, spokojnych i spędzonych w rodzinnej atmosferze świąt. Tego życzy wiernym z okazji Wielkanocy prymas Polski arcybiskup Józef Kowalczyk.
 • Nie będzie tolerancji dla pedofilii wśród duchownych - zapewnia prymas Polski. Duchowni, którym udowodni się pedofilię, będą musieli odejść do stanu świeckiego i poddać się terapii. Osoby, które były ich ofiarami, zostaną otoczone szczególną troską Kościoła, a także opieką psychologiczną i duchową - dodaje arcybiskup Józef Kowalczyk.
 • Jerzy Borowczak
  Wyjątkowo ostre słowa jednej z legend Solidarności. Jerzy Borowczak jest mocno wzburzony tym, co dzieje się w polskim Kościele i jego reakcji na ujawniony ostatnio skandal pedofilski z udziałem polskich księży na Dominikanie.
 • Abp Józef Kowalczyk
  W sprawie afery pedofilskiej na Dominikanie głos zabrał prymas Polski. Zdaniem arcybiskupa Józefa Kowalczyka Kościele nie ma odpowiedzialności zbiorowej i "za wszelkie przestępstwa odpowiada ten, który ich dokonał".
 • 25 września przypada 60. rocznica aresztowania Prymasa Tysiąclecia. Przyczyną uwięzienia był sprzeciw kardynała Stefana Wyszyńskiego wobec łamania porozumień, jakie ówczesne władze zawarły z Kościołem.
 • Arcybiskup Józef Kowalczyk
  Prymas Polski arcybiskup Józef Kowalczyk kończy dziś 75 lat. Zgodnie z kodeksem prawa kanonicznego złożył na ręce papieża rezygnacji z urzędu biskupa diecezji gnieźnieńskiej, którą kieruje. Tym samym może przestać być prymasem. O tym czy przejdzie na emeryturę, czy nadal będzie pracował na swoim obecnym miejscu zdecyduje papież Franciszek.
 • Arcybiskup Józef Kowalczyk staje po stronie prezydenta i premiera. Zdaniem prymasa Polski, nieobecność na referendum nie jest grzechem. Do tego twierdzi, że Hannę Gronkiewicz-Waltz należy pochwalić za wiele dokonań.
 • Papież Benedykt XVI
  Papież kończy dziś misję chwalebną, godną uznania i wielkiego szacunku - mówił w radiowej Jedynce prymas Polski. Arcybiskup Józef Kowalczyk podkreślał, że należy dziękować Benedyktowi XVI, że mimo 86 lat ma tak trzeźwy umysł, iż jest zdolny podjąć decyzję o ustąpieniu.