• Najlepsze filmy z DVD pod choinkę – polecamy niezdecydowanym
  Boże Narodzenie tuż tuż, a worek Mikołaja wciąż pusty? Dla tych, którzy prezenty kupują w ostatniej chwili przygotowaliśmy ściągawkę – listę najciekawszych premier ostatnich tygodni na DVD i Blu-ray. Filmów pod choinkę, które ucieszą kinomanów.
 • Julie Delpy i Ethan Hawke w filmie "Przed północą"
  Sequel tak dobry jak oryginał? To nie zdarza się często. Nie mówiąc o trzeciej części filmowej opowieści... Tym razem jest jednak inaczej – spotkanie Celine i Jessiem po 18 letniej przerwie okrzyknięto jednym z najlepszych obrazów tego roku (na swojej liście bestsellerów umieścił je choćby Quentin Tarantino), a nazwisko Julie Delpy wymienia się wśród faworytek do Oscara. "Przed północą" można już oglądać na płytach DVD.
 • Oto 10 najlepszych filmów 2013 roku (do dziś) według Quentina Tarantino:
  Quentin Tarantino opublikował listę dziesięciu filmów, które ukazały się w 2013 roku i które – jak do tej pory – najbardziej przypadły mu do gustu. Słynny reżyser nigdy nie ukrywał, że jest wielkim kinomanem i że poświęca sporo czasu na oglądanie nowych obrazów. W poprzednich latach Tarantino także publikował zestawienia swoich ulubionych produkcji z danego roku, więc tradycji musiało stać się zadość. Lista filmów z 2013 roku jest bardzo eklektyczna – nie brakuje w niej komedii, dramatów, filmów wysokobudżetowych i niezależnych.
 • Najlepsze filmy pierwszego półrocza 2013 roku
  Pół filmowego roku już za nami, więc nadszedł czas pierwszych podsumowań. O takie pokusił się serwis Stopklata.pl, który siłami i głosami swoich redaktorów oraz zaprzyjaźnionych krytyków przygotował listę najlepszych obrazów, które premierę w polskich kinach miały od 1 stycznia do 30 czerwca 2013. Oto złota piętnastka:
 • Julie Delpy i Ethan Hawke "Przed północą"
  Celine i Jessie, których poznaliśmy w "Przed wschodem słońca" 19 lat temu, kiedy wciąż mieli przed sobą najważniejsze życiowe decyzje, dziś są parą ludzi zmienionych przez te decyzje.
 • Richard Linklater zaprasza na kolejne spotkanie z Jesse'em i Celine
  "Zawsze chcemy patrzeć naprzód, nie za siebie" – mówi Richard Linklater, reżyser filmu "Przed północą".
 • Najlepsze filmy roku 2013 według "Indiewire"
  Połowa filmowego roku już za nami. Redakcja prestiżowego magazynu "Indiewire" postawiła przed współpracującymi z nią i zaprzyjaźnionymi krytykami nie lada zadanie – mieli wytypować najlepsze dotychczas obrazy Anno Domini 2013. W głosowaniu wzięło udział 100 dziennikarzy, a jego wyniki zaskakują. Oto pierwsza dziesiątka:
 • Ethan Hawke i Julie Delpy w filmie "Przed północą"
  Ethan Hawke ma dość stereotypów z komedii romantycznych.
 • Julie Delpy i Ethan Hawke w filmie "Przed północą"
  "Przed wschodem słońca" ma już dziś status filmu kultowego, a miłośnicy nie tak oczywistych opowieści o miłości latami upominali się o ciąg dalszy. Julie Delpy i Ethan Hawke spotkali się więc ponownie "Przed zachodem słońca", a wreszcie zagrali w ostatniej części trylogii w reżyserii Richarda Linklatera. Po osiemnastu latach od pierwszej części do kin wchodzi ostatni odcinek cyklu, którego bohaterami są Jesse i Celine.
 • "Szybcy i wściekli 6" (premiera: 24 maja)
  Tak filmowego lata nie pamiętają najstarsi kinomanii. Ale też podobnego zatrzęsienia przebojów, które wejdą na polskie ekrany w sezonie uważanym dotąd za ogórkowy, jeszcze nie było. Z bogatej oferty premier najbliższych miesięcy wybraliśmy najciekawsze. Same murowane hity.