• Polska
  Kiedyś mówiło się, że chcemy być drugą Japonią czy Irlandią. Tyle że te kraje miały po drodze potknięcia. Polska może pochwalić się prawie trzema dekadami nieprzerwanego wzrostu. Chodzi więc o to, by na świecie mówiono, że jakiś kraj chce być drugą Polską. Dbając o konkurencję, UOKiK istotnie się do tego przyczynia - mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK w rozmowie z Robertem Redeleanu, prezesem UPC Polska.
 • 5G
  Wydawałoby się, że superszybkie transmisje, w tym technologia 5G, nie mają nic wspólnego z hasłem VII edycji projektu "Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości" – "Przedsiębiorca – podatnik, pracodawca, partner". Ale tylko pozornie
 • Katarzyna Lubnauer
  Nam naprawdę zależy na zwycięstwie, na wygraniu wyborów, i zrobimy wszystko, żeby tak się stało. Zależy nam też na tym, żeby Polacy byli aktywni zawodowo i zarabiali godnie – powiedziała w środę przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.
 • Krzysztof Jedlak
  W ostatnich stuleciach historia nie była dla nas łaskawa. Los był przewrotny i nam nie sprzyjał. Kiedy tylko zaczynało dziać się w Polsce lepiej, w Europie lub na świecie dobre tendencje wygasały bądź zanikały pod naporem wojen, przewrotów i kryzysów. Ostatecznie obracały one w popiół również nasze nadzieje i starania.
 • szkoła
  "Ja rozumiem intencje twórców podstawy programowej z zakresu przedsiębiorczości w kwestii tego, jak funkcjonuje rynek i jak się na nim poruszać, ale moim zdaniem, to jest podejście błędne" – mówi Bartosz Małecki, wicedyrektor Bednarskiej Szkoły Realnej w Warszawie.
 • Jadwiga Emilewicz
  Mam nadzieję, że rząd przyjmie jutro pakiet "Przyjazne Prawo" - podkreśliła podczas poniedziałkowego briefingu w Toruniu minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Dodała, że będzie w nim m.in. tzw. "prawo żółtej kartki", czyli błędu na początku działalności.
 • Wykres wzrostu
  Według najnowszej prognozy OECD, w 2019 r. Polska będzie 4. najszybciej rozwijającym się krajem świata - zwraca uwagę w piątkowym komunikacie resort przedsiębiorczości i technologii. Pod względem wzrostu PKB wyprzedzać nas będą: Indie, Chiny i Indonezja.
 • sklep osiedlowy
  Wzrost liczby nowoczesnych sklepów spożywczych sprawia, że sytuacja małych, niezależnych placówek jest coraz trudniejsza - wynika z analizy resortu przedsiębiorczości i technologii. W ciągu kilku najbliższych lat liczba tych ostatnich będzie systematycznie spadać.
 • Kalendarz
  Nie mam pojęcia, o ile zmaleje nam PKB z powodu nowego święta 12 listopada. Albo o ile wolniej nam przyrośnie. Myślę, że to nie ma znaczenia – gospodarka rynkowa jest na tyle elastyczna, że może wykorzystywać swoje moce produkcyjne raz mocniej, a raz słabiej. Dodatkowy dzień wolny nadrobi więc bez problemu w innych dniach.
 • Młodzi biznesmeni
  Wiedzą, jak napisać CV, list motywacyjny i jakie będą pytania na rozmowie o pracę. Ale już nikt ich nie uczy tego, jak sprzedać pracodawcy swoje umiejętności.