• sklep osiedlowy
  Wzrost liczby nowoczesnych sklepów spożywczych sprawia, że sytuacja małych, niezależnych placówek jest coraz trudniejsza - wynika z analizy resortu przedsiębiorczości i technologii. W ciągu kilku najbliższych lat liczba tych ostatnich będzie systematycznie spadać.
 • Kalendarz
  Nie mam pojęcia, o ile zmaleje nam PKB z powodu nowego święta 12 listopada. Albo o ile wolniej nam przyrośnie. Myślę, że to nie ma znaczenia – gospodarka rynkowa jest na tyle elastyczna, że może wykorzystywać swoje moce produkcyjne raz mocniej, a raz słabiej. Dodatkowy dzień wolny nadrobi więc bez problemu w innych dniach.
 • Młodzi biznesmeni
  Wiedzą, jak napisać CV, list motywacyjny i jakie będą pytania na rozmowie o pracę. Ale już nikt ich nie uczy tego, jak sprzedać pracodawcy swoje umiejętności.
 • Gala DGP "Nie ma wolności bez przedsiębiorczości"
  Polski biznes jest uzbrojony na podbój świata. Dorobił się kadry fachowców, zdobył nowoczesne know-how, zadbał o odpowiednią jakość swoich wyrobów i usług. Wszystkie te elementy muszą jednak ze sobą doskonale współgrać.
 • Polskie banknoty
  W zeszłym roku krajowe firmy inwestowały w Chile, na Bahamach i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Za to z USA wycofaliśmy 85 mln zł.
 • Szef firmy
  W myśl powyższego hasła szukamy firm, które w największym stopniu przyczyniają się do budowy marki "Polska" i na których opiera się nasz rozwój gospodarczy. Szukamy firm, które nie boją się inwestować, prowadzić ekspansji za granicą, dzięki którym nasza gospodarka ma szansę wejść na wyższy poziom rozwoju.
 • Warszawa
  Warszawa ściąga elitę młodych naukowców i przedsiębiorców z całego regionu.
 • szef
  Wcale nie w miastach i nie młodzi. Najwięcej firm prowadzą mężczyźni po 55. roku życia z dala od aglomeracji – wynika z sondażu DGP. 
 • Prezydent Bronisław Komorowski oraz członkowie kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP
  Tegoroczna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP powinna uwzględniać aspekt samorządności i wpływu samorządów na rozwój gospodarki – ocenił Bronisław Komorowski, który w środę podczas uroczystości w Belwederze, w obecności członków Kapituły oraz przedstawicieli Instytucji Zgłaszających, zainaugurował XIII edycję Nagrody.
 • Laureat Super Wektora były prezydent Lech Wałęsa podczas uroczystości
  Byłego prezydenta wyróżniono za to, że jest on "człowiekiem-legendą, symbolem demokratycznych przemian w Polsce, symbolem dążenia do wolności dla całego świata, człowiekiem, od którego wszystko się zaczęło". Ale nie tylko Lech Wałęsa odebrał nagrodę Super Wektora 25-lecia na gali w Teatrze Wielkim. Statuetki otrzymali również były premier Leszek Miller i były prezydent Aleksander Kwaśniewski.