• Ból brzucha
  Badania olsztyńskiego Sanepidu na obecność pasożytów przewodu pokarmowego u przedszkolaków wykazały, że ponad 27 proc. przebadanych dzieci było zakażonych. Sanepid w styczniu przyszłego roku chce przebadać kolejną grupę dzieci.
 • Smutne dziecko w przedszkolu
  Pierwsze dni w przedszkolu to duże wyzwanie dla dziecka, które musi się przyzwyczaić do wielu zmian w swoim życiu – wczesnego wstawania, nowego miejsca, innych dzieci i opiekunek. To również ciężki czas dla organizmu malucha. Przez pierwsze kilka tygodni, a czasem nawet miesięcy, jest szczególnie narażony na różnego rodzaju infekcje i choroby. Na co się przygotować i jak można zapobiec niektórym schorzeniom?
 • Lekarz bada brzuch dziecka
  Olsztyński Sanepid rozpoczął badania przedszkolaków na obecność pasożytów przewodu pokarmowego. Badania są bezpłatne, anonimowe i pozwalają niemal w 100 procentach wykryć zarażenie. Chore dzieci mają m.in. objawy alergiczne, czy brak apetytu.
 • Dziecko ciągle choruje?
  Malec we wrześniu zaczął chodzić do przedszkola, ale jest tam gościem, bo ciągle choruje i siedzi w domu? Czas to zmienić. Zobacz, co możesz zrobić, by wyjść ze spirali chorób i wzmocnić odporność dziecka.
 • Zabawa dzieci
  Masz dziecko w przedszkolu czy żłobku - zapłacisz mniejszy podatek. Nowe regulacje wchodzą w życie z początkiem przyszłego roku.
 • Kadr z filmu
  Dramat w Nowym Tomyślu. Samochód, którym kierowała kobieta uderzył w grupę przedszkolaków, które wraz z opiekunkami szły na spacer. Kamera miejskiego monitoringu nagrała wypadek.
 • Dziewczynki w przedszkolu
  Nauka wiązania sznurowadeł, podcierania pupy czy zapinania guzików - to kwestie, których brakuje w nauce przedszkolnej. Rzecznik praw rodziców postuluje, aby to zmienić. Przygotował własny projekt podstawy programowej w przedszkolu.
 • Dzieci
  78 proc. przedszkolaków ma dostęp do internetu kilka razy w tygodniu, czyli o 8 proc. więcej niż w 2011 r. – wynika z najnowszych badań „Przedszkolaki w sieci”, przeprowadzonych przez GFK Polonia na zlecenie firmy Atmedia i portalu Ciuchcia.pl. Zdecydowana większość dzieci korzysta jednak z sieci pod nadzorem dorosłych. Badania dowodzą także, że najmłodsi coraz częściej korzystają nie tylko ze stacjonarnych komputerów, lecz także z urządzeń mobilnych, np. z tabletów, smartfonów i smart TV.
 • Dziecko je śniadanie
  Zdrowa żywność już od przedszkola - ruszyła 10. akcja Akademii Zdrowego Przedszkolaka, tym razem pod hasłem "Uczymy się o jedzeniu w ekologicznym znaczeniu". Materiały, konspekty, prezentacje i bajki o zdrowym odżywianiu dotrą do przedszkoli w całej Polsce.
 • Dziecko potrzebuje zdrowego snu do dobrego rozwoju
  Śpią, śnią, a dzięki temu lepiej się uczą i rozwijają. Dzieci, które w nocy chrapią albo cierpią na bezdech często mają edukacyjne problemy. Radomski samorząd i Fundacja "Zdrowy Sen" chcą temu zaradzić.