• Upał
  Upały w Polsce mają się utrzymywać przynajmniej przez kilka najbliższych dni. Lekarze apelują o zachowanie ostrożności, aby uniknąć udaru, poparzeń czy bardziej dramatycznych skutków wywołanych przegrzaniem organizmu.
 • Upał
  Utrzymujące się od kilku dni upały są przyczyną wielu problemów zdrowotnych. Pogotowie ratunkowe częściej wyjeżdża do osób, które zasłabły. Szpitalne Odziały Ratunkowe przyjmują więcej niż zwykle pacjentów.
 • wzrost wykres giełd praca gospodarka
  Polska gospodarka pędzi prędzej niż teoretycznie powinna, co może prowadzić do przegrzania. Ale to długa droga i – na szczęście – wcale niepewna.
 • Upał
  Odpowiednie nawodnienie, zwłaszcza latem, jest bardzo ważne dla naszego organizmu, a odwodnienie na poziomie 15-20 proc. stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia. Powinniśmy pić głównie wodę, którą należy dostarczać do organizmu systematycznie, w małych ilościach, ale często – podkreśla dietetyk medyczny Sandra Ataniel.
 • Spacer z dzieckiem zimą
  Wyjaśnił to w "Dzień Dobry TVN" fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski. - Przegrzane dziecko bardzo szybko i bardzo płyto oddycha - zaznaczył Zawitkowski. Jakie jeszcze są oznaki przegrzania? Jak ubierać dziecko na mróz?
 • 41 dzieci z powodu przegrzania i odwodnienia trafiło do szpitala w Gostyniu (woj. wielkopolskie), po tym jak przez kilka godzin czekało w upale na podstawienie autokaru. Ten miał zawieźć je do domów z kolonii w Sławie.
 • Produkujesz 50 tysięcy plemników na minutę. Nie daj sobie wmówić, że nic w życiu nie robisz
  Naukowcy od lat próbują stworzyć idealną metodę antykoncepcji dla mężczyzn. Kobiety, mimo tylko jednej komórki jajowej w miesiącu, mają ogromny wybór zabezpieczeń przed ciążą, a mężczyznom w  XXI wieku wciąż pozostaje jedynie prezerwatywa. Co zrobić z 500 mln plemników w jednej porcji nasienia? Wbrew pozorom, sposobów może być kilka.