• Ból piszczeli
  To dotkliwa i uciążliwa kontuzja. Uniemożliwia kontynuowanie treningów. Sprawia, że wielu początkujących biegaczy zarzuca bieganie. Dlatego warto wiedzieć, jak pokonać ból piszczeli.
 • Ból łydki
  Ruch to przyjemność i samo zdrowie, ale jeśli mamy za sobą intensywny trening, po jego zakończeniu oprócz uczucia zadowolenia możemy odczuwać także ból mięśni.
 • Maratończyk
  Bez względu na to, czy dopiero rozpoczynasz przygodę z bieganiem i za cel stawiasz sobie bieg na 10 km, czy trenujesz zdecydowanie dłużej i zamierzasz w tym roku zdobyć Koronę Maratonów Polskich, warto pamiętać o kilku zasadach, których łamanie grozi dyskwalifikacją. W rywalizacji może bowiem przeszkodzić kontuzja. Najczęstsze błędy maratończyków omawia dr n. med. Jacek Jaroszewski – lekarz Reprezentacji Polski w piłce nożnej, ortopeda w Szpitalu Centrum.
 • Nie daj się oszukać, trenuj mądrze!
  „Powiadali, że…” – tak uzasadniałby swoje nawyki treningowe twój prapradziadek pod warunkiem, że ćwiczyłby na siłowni. Ty nie możesz sobie na to pozwolić. Mierzymy się z mitami i faktami, które przeszły próbę czasu. Jeśli jeszcze o nich nie słyszałeś, nadeszła pora żebyś je sobie uświadomił - być może to właśnie one stoją na drodze do osiągnięcia wymarzonych rezultatów.