• Kobieta pije mleko
  Niedobór wapnia – taką diagnozę w gabinecie lekarskim może usłyszeć każdy z nas. Co powinniśmy wtedy zrobić? Zakupić kolejny suplement diety? Niekoniecznie. Pierwiastki znacznie lepiej wchłaniają się z naturalnych źródeł, czyli żywności. Sprawdźmy, gdzie możemy znaleźć bogactwo tego składnika odżywczego.
 • Żeby dzieci piły mleko
  150 milionów złotych przeznaczanych jest każdego roku na program „Szklanka mleka” służący zachęcaniu dzieci i młodzieży do spożywania mleka i przetworów mlecznych. Korzysta z niego blisko dwa i pół miliona dzieci w 14 tysiącach 500 placówkach oświatowych. To blisko czterdzieści procent wszystkich uprawnionych - powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej Maria Pawłowska, dyrektor Biura Wspierania Konsumpcji Agencji Rynku Rolnego.
 • Pełnotłuste mleko szkodzi męskiej płodności
  Od lat naukowcy podają dowody na to, że dieta wpływa na naszą płodność. Tym razem amerykańscy badacze ostrzegają panów starających się o potomstwo przed spożywaniem mleka, sera i...
 • Jogurt chroni przed nadciśnieniem
  Jogurt od lat jest doceniany przez lekarzy za silne działanie prozdrowotne. Tym razem kardiolodzy dowodzą, że jedzenie jogurtu zapobiega rozwojowi nadciśnienia i obniża za wysokie ciśnienie krwi.
 • Z programu "Szklanka mleka" ma skorzystać ok. 2,24 mln uczniów
  Dyrektorzy oddziałów terenowych Agencji Rynku Rolnego (ARR) rozpoczęli wydawanie decyzji w sprawie rządowego programu Szklanka mleka. Iwona Ciechan, rzecznik ARR, poinformowała, że wnioski złożyło 163 dostawców, m.in. mleczarni i hurtowni, które ubiegają się o 118,7 mln zł.