• Paulina Młynarska
  Joga to rodzaj psychoterapii poprzez ruch – twierdzi Paulina Młynarska. Podkreśla, że dzięki regularnym treningom można uwolnić ciało i umysł od głęboko ukrytych napięć oraz osiągnąć wyciszenie emocji. Odczucie to opisuje jako stan ogromnej ulgi i wrażenia całkowitej wolności.
 • Jesienny spacer: smutna kobieta
  Jesień to czas, kiedy na zewnątrz robi się coraz zimniej, wieje silny wiatr, pada, a dni są coraz krótsze. Sprzyja to pogorszeniu samopoczucia. Jak umilić sobie te deszczowe jesienne dni?
 • strach
  Każdy z nas czasami odczuwa lęk i nie jest to przyjemne uczucie. Psychoterapeuta Robert Rutkowski wyjaśnił, dlaczego odczuwanie lęku może być przydatne. Gdzie kończy się ten zdrowy lęk, a zaczyna poważny problem, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie?
 • Smutna kobieta
  Elektrowstrząsy to bardzo skuteczna forma leczenia depresji, bezbolesna i bezpieczna - przekonywali uczestnicy konferencji o depresji. Wbrew powszechnej opinii, nie jest to metoda karania ani opresji - podkreślił psychiatra dr hab. Paweł Mierzejewski.
 • Mężczyzna próbuje połączyć puzzle
  W mediach aż roi się od sposobów na znalezienie motywacji. Czytając artykuły, słuchając motywujących wystąpień coachów oraz trenerów powtarzających „Dasz radę!” zapominamy, że najłatwiejsze sposoby mamy na wyciągniecie ręki. Wystarczy się dobrze zastanowić i rozejrzeć wokół siebie, aby motywacja sama przyszła. Najprostsze rozwiązania są zawsze najlepsze.
 • Psychoterapia
  Psychoterapia to wciąż temat tabu. Ludzie obawiają się na nią wybrać, by nie uznano ich za chorych psychicznie. Nie wierzą też, że specjalista może pomóc im rozwiązać problemy. Tymczasem coraz więcej osób cierpi na zaburzenia lękowe, depresję czy zespół stresu pourazowego.
 • Depresja
  Depresja to choroba trudna w leczeniu, ale lekarze mają coraz lepsze metody. Nową nadzieją są leki, ale też internet.
 • Kobieta płacze
  "Być blisko w depresji" - to hasło 10. kampanii społeczno-edukacyjnej przygotowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z tą Chorobą. W tym roku organizatorzy zwracają uwagę, jak ważne jest wsparcie udzielane osobie chorej przez najbliższych.
 • Kobieta u psychologa
  Korzystanie z pomocy psychoterapeutycznej jest bardziej popularne. Mimo to, częściej także słychać niezadowolone głosy pacjentów, którzy twierdzą, że terapia im nie pomogła, a wręcz zaszkodziła. Na co zwrócić uwagę, podczas weryfikacji ofert gabinetów psychoterapeutycznych? W jaki sposób określić wiarygodność eksperta, aby mieć poczucie bezpieczeństwa, że trafiliśmy w dobre ręce?
 • Agata Kulesza w serialu "Web therapy"
  Jesienią w player.pl zadebiutuje nowy serial komediowy "Web therapy". Produkcja powstała specjalnie dla internetowego serwisu TVN. W roli głównej wystąpiła Agata Kulesza.