• Koszyk w markecie
  Puste półki w sklepach i ograniczone menu w gastronomi - na to powinni przygotować się mieszkańcy południa Polski. Wszystko w związku z utrudnieniami w ruchu, które w czasie rozpoczynających się pod koniec lipca Światowych Dni Młodzieży wprowadziły władze Krakowa.
 • Piwo
  Polacy nie chcą pić piwa produkowanego przez koncerny. Narzekają, że wszystkie gatunki smakują tak samo. Szukają nowych marek z charakterem i lokalnych producentów.
 • Piwo
  Piwo jest najpopularniejszym napojem alkoholowym wśród Polaków. W 2013 roku wyprodukowano w Polsce jego rekordową ilość, sięgającą równo 4 000 mln l. W ciągu ostatniego roku po piwo sięgnęło 88% dorosłych Polaków, przy czym aż 22,8 miliona osób (73%) robiło to regularnie lub przynajmniej kilkukrotnie. W 2013 roku Polacy kupili w detalu i on-trade 3,82 mld l piwa za kwotę 19,3 mld zł. 47% wydatków Polaków na napoje alkoholowe przypada właśnie na piwo. 62% kupuje je w sklepach spożywczych, zaś 34% w sklepach monopolowych.
 • Miejsce katastrofy policyjnego śmigłowca
  Straż pożarna w Glasgow odnalazła zwłoki dziewiątej ofiary wypadku helikoptera, który w nocy z piątku na sobotę runął na pub w centrum miasta. Dotychczas podano nazwiska tylko dwóch mężczyzn zabitych w pubie oraz trzyosobowej załogi policyjnego helikoptera.
 • Borys Szyc należy obecnie do grona najpopularniejszych polskich aktorów i swoją sławę chce wykorzystać do założenia nowego biznesu. Gwiazdor planuje ponoć otworzyć w Warszawie własny pub. Czy po niepowodzeniu restauracji prowadzonej do spółki z Katarzyną Figurą, Szycowi uda się odnieść sukces z nowym lokalem?
 • Samanta i David Cameron
  Szef brytyjskiego rządu David Cameron i jego żona Samantha wybrali się ze znajomymi na niedzielny posiłek do pubu Plough Inn. Wychodząc z pubu zapomnieli o swojej 8-letniej córce Nancy i wrócili bez niej do domu.
 • Premier Wielkiej Brytanii David Cameron i jego żona Samantha zostawili w pubie swoją ośmioletnią córkę Nancy
  Skoro zapomniał o własnej córce, to czego jeszcze może nie dopilnować? Brytyjczycy zastanawiają się nad sprawnością pamięci premiera Davida Camerona, który zapomniał zabrać z pubu swej ośmioletniej córki.
 • Na razie Guinness, zaliczany do segmentu piw stout, warzony jest w irlandzkim Cork
  Irlandzkie piwo trafiło pod skrzydła nowego dystrybutora – Grupy Żywiec, która zastąpiła CEDC. Efekt zmiany: Guinnessa zabrakło w niektórych sklepach i pubach.
 • Cena piwa w supermarkecie jest o wiele niższa niż w pubie
  Zmiana obyczajów wynikająca z kryzysu? Brytyjczycy już wkrótce będą wypijali więcej piwa u siebie w domach niż w swoich ulubionych pubach - alarmują media. Powód? Cena piwa w supermarkecie jest o wiele niższa niż w pubie.