• Rafał Woś
  W teorii wielbimy kreatywność i nieszablonowe myślenie. W praktyce tępimy je jednak metodycznie i bezwzględnie. Dlatego kształcimy zastępy nudnych przewidywalnych karierowiczów. Takie przesłanie płynie z ostatniego artykułu noblowskiego ekonomisty Jamesa Heckmana (nagrodę dostał w 2000 r.) oraz jego doktoranta z Uniwersytetu Chicagowskiego Sidhartha Moktana.
 • Sąd
  Przedstawione w ostatnich dniach zarzuty medialne wobec mnie są nieprawdziwe i mają na celu jedynie zniesławienie i znieważenie - napisał w opublikowanym w piątek oświadczeniu wiceprzewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa sędzia Piotr Raczkowski.
 • Władimir Putin
  Przywódca USA Donald Trump stał się najczęściej wymienianą osobą w mediach w Rosji w styczniu, wyprzedzając prezydenta Władimira Putina - piszą czwartkowe "Wiedomosti". Do tej pory Putin nie prowadził w mediach tylko podczas prezydentury Dmitrija Miedwiediewa.
 • ładze Łotwy zdecydowały się udostępnić obywatelom teczki, pozostawione przez KGB. W ciągu kilku najbliższych lat cała zawartość radzieckiej bezpieki ujrzy światło dzienne.
 • Wojna na obrazy
  Trudno wyobrazić sobie wojnę bez negatywnego obrazu wroga czy wykreowanego z idealistycznym pietyzmem bohatera. Karykaturalne przedstawienie przeciwnika służy nie tylko do jego dyskredytacji, lecz także podbudowuje własną samoocenę. Śmiech z wroga działa kojąco.