• Tarta z rabarbarem
  Rabarbar cieszy się w Polsce niezwykłą popularnością i ma wielu zwolenników, którzy z utęsknieniem czekają na rozpoczęcie rabarbarowego sezonu. To smakowite warzywo, kojarzy się nam z błogim dzieciństwem spędzanym u babci i smakiem rabarbarowego kompotu lub ciasta drożdżowego. Dotarło do Polski wiele wieków temu, kiedy transportowane było wypełnionymi po brzegi łodziami przez rzekę Wołgę… z dalekich Chin. Sezon na rabarbar trwa niezwykle krótko, dlatego warto czerpać z niego jak najwięcej i spróbować przygotować smaki dzieciństwa, w nowej, bakaliowej odsłonie.
 • Joachim Brudziński
  Wcześniej wpadkę zaliczył Patryk Jaki z "hatakumbą". Teraz głośno jest o wpisie Joachima Brudzińskiego.
 • Placuszki z rabarbarem
  Różowy, bogaty w smaku rabarbar urozmaica wiosenne menu, nadaje mu lekkość i wyjątkowy, sezonowy smak. Oprócz charakterystycznych kwaskowych nut, zwraca uwagę zawartością wielu witamin (m.in. C, E i B), kwasu foliowego i soli mineralnych. Warto skorzystać z sezonu na rabarbar, by wyczarować w kuchni proste i zdrowe smakołyki.
 • Wyciskanie soku z grejpfruta
  Sezon na świeże owoce trwa! Piotr Ogiński, autor vloga „Kocham Gotować", zaprezentował przepis na kompot rabarbarowy z różowym grejpfrutem, który jest idealnie orzeźwiającym napojem na upalne dni.
 • Rabarbar
  Pomarańczowy barwnik, zwany parietyną, może spowolnić wzrost komórek rakowych, a nawet je zabić – przekonują naukowcy z Emory University w Atlancie. Barwnik ten znajduje się m.in. w rabarbarze i porostach.