• Paweł Adamowicz
  Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz był obiektem oszczerstw, ale nie miał prawa do obrony – orzekła Rada Etyki Mediów po analizie kilkunastu materiałów TVP z 2018 r. REM stwierdziła, że autorzy tych publikacji złamali 5 z 7 zasad zapisanych w Karcie Etycznej Mediów. Szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski stwierdził, że w stanowisku Rady Etyki Mediów brakuje konkretnych przykładów naruszeń zasad, o których wspomina w wydanym oświadczeniu. "Ma ono charakter stanowiska politycznego, a nie rzeczowej i merytorycznej opinii" - ocenił .
 • Naruszenie podstawowych zasady etyki dziennikarskiej i obiektywizmu zarzuciła Rada Etyki Mediów telewizji Polsat, Polsat News i Superstacji za emisję programów szkalujących właścicielkę zakopiańskich hoteli Małgorzatę Chechlińską.
 • Mężczyzna przed tłumem dziennikarzy z mikrofonami
  Zarząd PWPW wystosował oświadczenie i skierował do Rady Etyki Mediów skargę na dziennikarza Newsweeka Michała Krzymowskiego. Zarzut dotyczy tego, że dziennikarz zapytał spółkę, "którzy członkowie władz PWPW chodzą na poranne lub popołudniowe msze święte".
 • Kuba Wojewódzki
  Kuba Wojewódzki i Michał Figurski nie złamali prawa żartując z koloru skóry rzecznika Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Alvina Gajadhura. Zostali uniewinnieni w sprawie znieważenia ze względu na przynależność rasową. Nieprawomocny wyrok wydał Sąd Rejonowy Warszawa Praga-Północ.
 • Kontrowersyjna okładka "Newsweeka"
  PiS protestuje w sprawie okładki "Newsweeka". Partia poprosiła o interwencję Radę Etyki Mediów, wydawcę "Newsweeka" i władze TVP.. Zdaniem Mariusza Błaszczaka ta okładka to przejaw "politycznej wścieklizny".
 • Rada Etyki Mediów oceni zachowanie Kolendy-Zaleskiej
  Rozmowa Katarzyny Kolendy-Zaleskiej z Krzysztofem Rutkowskim oburzyła widzów. Wielu z nich poskarżyło się na zachowanie dziennikarki Radzie Etyki Mediów. Szef tej organizacji zapewnia, że sprawą już się zajmuje.
 • Kandydatki na top modelki na oficjalnej stronie programu topmodel.tvn.pl
  Rada Etyki Mediów nie dostrzegła, aby ze strony jurorów programu TVN Top Model dochodziło do molestowania seksualnego uczestniczek. Rada zwróciła uwagę, że o molestowaniu "być może" powinny mówić one same, tymczasem - jak uznała - nie są one "nawet urażone".
 • Adam "Nergal" Darski
  Filozofia życiowa Adama Darskiego ma wielu zwolenników i nie godzi w misyjność telewizji publicznej, która powinna uwzględniać różnorodność światopoglądową odbiorców - uważa przewodniczący Rady Etyki Mediów Ryszard Bańkowicz.
 • Tego jeszcze nie było. Dziennikarze pozwali Radę Etyki Mediów
  Przeprosin za naruszenie dóbr osobistych chcą dziennikarze Anna Marszałek i Bertold Kittel od trzech członków Rady Etyki Mediów, która uznała teksty tych dziennikarzy o uniewinnionym potem Romualdzie Szeremietiewie za "kompromitację dziennikarstwa śledczego".
 • Loteria "Pusty sms" jest nieetyczna - twierdzi Komisja Etyki Reklamy
  Nieetyczna, wprowadzająca odbiorców w błąd - tak Komisja Etyki Reklamy oceniła reklamę loterii "Pusty sms", która przekonuje, że jeden darmowy sms wystarczy, by mieć szansę na wygraną nawet pół miliona zł. Eksperci uznali, że to tylko początek wyłudzania kolejnych sms-ów po 4 zł każdy. Loteriom ma się przyjrzeć UOKiK.