• Borys Szyc w "Krecie"
  Rozdano nagrody 12. Festiwalu Polskich Filmów w Los Angeles. Nagrodę główną Hollywood Eagle otrzymał Rafael Lewandowski za film "Kret", a nagrodę specjalną im. Poli Negri – amerykański aktor Jon Voight.
 • Borys Szyc: Jestem w szoku!
  Polak otrzymał nagrodę dla Najlepszego Aktora na zakończonym właśnie 35. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu. Jury doceniło jego rolę w thrillerze "Kret" Rafaela Lewandowskiego. "Jestem w szoku" – napisał Borys Szyc na swoim facebookowym profilu.
 • Kret
  Głośny "Kret" jest fabularnym debiutem dokumentalisty Rafaela Lewandowskiego, ze zdjęciami Piotra Rosołowskiego nominowanego do Oscara za "Królika po berlińsku". Opowieścią o mężczyźnie, którego marzenia o dostatnim i spokojnym życiu przekreśla artykuł oskarżający jego ojca o współpracę z komunistyczną służbą bezpieczeństwa. Jak mówi sam reżyser: "To historia o tym, jak przeszłość rodziców wpływa na życie dzieci, o poszukiwaniu prawdy oraz o tym, że o trudnych wydarzeniach z przeszłości nie można przestać mówić". Na ekranie Borys Szyc i Marian Dziędziel (najlepszy drugoplanowy aktor na tegorocznym festiwalu w Gdyni). "Kret" w kinach od 5 sierpnia.
 • Borys Szyc na premierze "Kreta"
  – Przyjaźnimy się z Marianem Dziędzielem i po prostu przenieśliśmy na ekran nasze uczucia – mówi Borys Szyc, odtwórca głównej roli w głośnym thrillerze "Kret".
 • Borys Szyc, Magdalena Czerwińska, Marian Dziędziel
  W warszawskim kinie Muranów we wtorek 2 sierpnia odbyła się premiera thrillera Rafaela Lewandowskiego "Kret". Na uroczystym pokazie stawiła się obsada filmu z Magdaleną Czerwińską, Borysem Szycem i Marianem Dziędzielem, uhonorowanym za swoją kreację na 36. FPFF w Gdyni. Historia ludzi zmagających się z mrocznymi tajemnicami najbliższych zagości w kinach już w piątek 5 sierpnia. Oto, kto jeszcze wpadł "Kreta" zobaczyć...
 • Marian Dziędziel i Borys Szyc w filmie "Kret"
  Thriller "Kret" znalazł się w programie 35. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Montrealu, który odbywać się będzie od 18 do 28 sierpnia. Fabularny debiut Rafaela Lewandowskiego zostanie zaprezentowany w konkursie międzynarodowym.
 • Marian Dziędziel i Borys Szyc w "Krecie"
  5 sierpnia do kin trafi głośny już thriller "Kret" z Borysem Szycem w roli głównej.