• Rak prostaty
  Przypadający w niedzielę Europejski Dzień Prostaty jest okazją m.in., by upowszechniać wiedzę o chorobach gruczołu krokowego. Zachorowalność na raka prostaty w ciągu ostatnich dekad wzrosła kilkukrotnie i eksperci alarmują, że staje się on najczęstszym nowotworem u mężczyzn.
 • Oko
  Nowotwór to bardzo podstępny i niebezpieczny wróg mężczyzny. Potrafi ukrywać się latami i atakować z zaskoczenia. Najczęściej ujawnia się, gdy osoba jest osłabiona – jest w podeszłym wieku. Zadaje śmiertelne ciosy i nie bierze jeńców.
 • Mężczyzna u lekarza
  Wielu mężczyzn bardziej niż o swoje zdrowie dba o swój samochód czy elektroniczne gadżety. A wizyta u lekarza to dla nich… przykry obowiązek. Czas to zmienić i zadbać o zdrowie! Lek. med. Agnieszka Motyl - kierownik ds. Jakości Medycznej z Centrum Medicover podpowiada, jakie badani powinien wykonać świadomy mężczyzna.
 • Komórka rakowa
  Każdego dnia z powodu nowotworów urologicznych - raka gruczołu krokowego, pęcherza moczowego i nerki – umiera w Polsce 27 osób. Co czwarty wykrywany u mężczyzn w naszym kraju nowotwór złośliwy dotyczy układu moczowo-płciowego. Jednocześnie świadomość na temat tych nowotworów jest wciąż niewystarczająca.
 • Radość z życia pomaga chory z rakiem wyzdrowieć
  "Można być szczęśliwym, będąc chorym na raka" - przyznaje Krzysztof Krauze, który od kilku lat cierpi na nowotwór prostaty. Razem ze specjalistami radzi chorym, jak nie stracić radości z życia.