• Karol chory na białaczkę
  Dziewięcioletni Karol pokonał sepsę, wygrał z białaczką limfoblastyczną, teraz po raz trzeci walczy o życie - tym razem z ostrą białaczką szpikową. W tych zmaganiach potrzebuje pomocy bliźniaka genetycznego.
 • Oddawać krew
  Wyjaśniła dr Joanna Wojewoda z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. St. chor. Jacek Schmidt to żołnierz i rekordzista Polski w oddaniu krwi +. Kiedy pierwszy raz to zrobił?
 • Pierwsza pomoc - masaż serca
  Jak pokazują wydarzenia ostatnich dni, sytuacji w których należy udzielić pomocy przytrafia się codziennie bardzo dużo. Prasa, radio czy telewizja co rusz donoszą o wypadkach, katastrofach i zdarzeniach, gdzie zagrożone jest ludzkie zdrowie i życie.
 • Ambulans
  W zajęciach prowadzonych przez Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, uczestniczą medycy i wolontariusze z Ukrainy. Szkolenia odbywają się w dniach 28 kwietnia i 2 maja.
 • Od 150 do 300 tysięcy za wszczepienie sztucznej komory serca
  Sztuczna komora serca, która ratuje życie ciężko chorych dzieci - została uznana za najbardziej innowacyjny projekt w polskiej ochronie zdrowia w tym roku. Zespół kardiochirurgów pod kierownictwem profesora Janusza Skalskiego z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie został nagrodzony Złotym Skalpelem 2013. Wyróżnienia po raz piąty przyznał "Puls Medycyny".