• Karolina i Tomasz Elbanowscy
  Ponad 7 tys. zł wynosi najwyższa pensja członka zarządu w fundacji Tomasza i Karoliny Elbanowskich - napisał dziś "Super Express". Publikację tabloidu w specjalnym oświadczeniu krytykują założyciele Fundacji Rzecznik Praw Rodziców.
 • Dziecko w szkole
  Do psychologów ustawiają się kolejki. Rodzice chcą bowiem tylnymi drzwiami uratować swe dzieci przed wcześniejszym pójściem do szkoły. Wystarczy jedno zaświadczenie..
 • Karolina i Tomasz Elbanowscy
  Karolina Elbanowska z ruchu "Ratuj Maluchy" ujawnia kulisy dzisiejszej wizyty matek w Sejmie. Jej zdaniem Straż Marszałkowska reagowała brutalnie, a elementy kontroli były "żenujące".
 • Jarosław Gowin chce, by Marszałek Sejmu bezzwłocznie rozpatrzyła wniosek o referendum w sprawie sześciolatków. W oświadczeniu namawia też swoich sympatyków do złożenia podpisu pod listem otwartym do Pani Marszałek i Posłów.
 • Kilka miesięcy temu w czasie panelu w NIK słyszałem wstępne wyniki badań: na przyjęcie sześciolatków jest gotowa mniej niż co piąta badana szkoła. W dniu nagłośnienia wstępnych wyników raportu NIK ogłosiła, że część szkół nie jest jeszcze gotowa, ale będzie gotowa na czas. To kuriozalne wystąpienie, bo NIK nie jest wróżką od przewidywania przyszłości. Oświadczenie wygląda na efekt politycznych nacisków na Izbę - mówi w rozmowie z dziennik.pl Tomasz Elbanowski ze stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców.
 • Jest mi przykro, że przy okazji tych zmian powstaje tyle napięć. Niestety różne kampanie medialne przekładają się na to, że ileś małych dzieci zaczyna bać się szkoły, zamiast pozytywnego nastawienia – odczuwać niepokój - mówi w rozmowie z dziennik.pl Katarzyna Hall, była minister edukacji. Jutro do Sejmu ma trafić obywatelski wniosek o referendum w sprawie reformy obniżającej wiek szkolny. Autorką tej reformy jest właśnie Katarzyna Hall.
 • Krystyna Szumilas
  Pół miliona podpisów za referendum nie przekona minister edukacji do zmiany zdania o obniżeniu wieku szkolnego.
 • Dorota Zawadzka, znana szerokiej publiczności także jako Superniania, zaangażowała się w akcję popierającą wysyłanie 6-latków do szkół. Krytycy tej koncepcji, w odwecie zarzucają jej utratę autorytetu i dbanie wyłącznie o pieniądze.
 • "Chodzi tylko o to, żeby dziecko szybciej skończyło szkołę, poszło do pracy, zaczęło płacić podatki i ZUS" - mówi Paulina Holtz, która wystąpiła w spocie kampanii Ratuj Maluchy. To kolejna odsłona walki Stowarzyszenia i Fundacji Rzecznik Praw Rodziców o zniesienie obowiązku szkolnego dla sześciolatków. Ale po znane twarze sięgają nie tylko przeciwnicy reformy.
 • Platforma Oburzonych - kim są oburzeni?
  Mówią, że ich celem jest obalenie rządu Donalda Tuska. Twarzami ruchu uczynili Piotra Dudę i Pawła Kukiza, ale za Platformą Oburzonych stoi ponad 100 różnych stowarzyszeń, związków zawodowych i organizacji. Czy uda im się zrealizować cel? Czy ulegną pokusie wejścia do polityki? A może właśnie o to chodzi? Oto oburzeni III RP.