• Adam Bielan i Jarosław Gowin
  "Należy doprowadzić do końca statystyczne wydzielenie Warszawy z Mazowsza" - przekonuje wicemarszałek Senatu Adam Bielan. - "Istnieje bardzo duże zagrożenie, że Mazowsze straci możliwość otrzymywania pieniędzy europejskich ze względu na statystyczne bogactwo regionu".
 • Pieniądze
  W Europie Środkowej nastąpił kres pewnej epoki. Koniec okresu, który od 1989 r. charakteryzował się dynamicznymi reformami, integracją ze strukturami świata zachodniego i zaangażowaniem w budowę społeczeństwa obywatelskiego. Co nastąpi po nim? W którą stronę pójdzie Europa Środkowa?
 • Polska
  Pięć polskich regionów znalazło wśród najbiedniejszych w Unii, wynika z danych Eurostatu, do których dotarł portal Money.pl.
 • Viktor Orban i Beata Szydło
  Przyszłość Europy leży w Grupie Wyszehradzkiej; uważam, że punkt ciężkości rozwoju europejskiego z zachodu będzie się przesuwać w kierunku centrum - przekonywał podczas wtorkowego Kongresu Innowatorów w Warszawie premier Węgier Viktor Orban.
 • Banknoty stuzłotowe
  Alarm w rządzie. Wyjście Wielkiej Brytanii z UE i konieczność ustalenia nowego budżetu Wspólnoty może pozbawić regiony dużej części funduszy unijnych.
 • Stopa bezrobocia nie była tak niska w Polsce od 2008 roku! W styczniu, licząc rok do roku, wskaźnik bezrobocia spadł aż o 9,6 proc. Mimo to nadal są regiony, w których trudno znaleźć pracę. Gdzie o zatrudnienie najłatwiej, a gdzie najtrudniej? Sprawdziliśmy to.
 • Premier Beata Szydło
  Lokalne NCBiR-y mają planować wydatki, a inwestycje nie będą już omijać mniejszych ośrodków. Program „Startup Poland” to pomysł rządu na unowocześnienie naszej gospodarki i popchnięcie do przodu.
 • Las
  Miasta i całe regiony ciężko pracują, by zaistnieć w świadomości ludzi. Współprodukują filmy fabularne. Biorą udział w tworzeniu programów typu reality show. I wymyślają innowacyjne schematy finansowania takich przedsięwzięć.
 • Warszawa
  Mazowsze bez grosza przy duszy i bez możliwości korzystania ze swojego konta. Ministerstwo Finansów korzystając z poborcy podatkowego zablokowało rachunek bankowy Urzędu Marszałkowskiego, by przejąć ratę janosikowego - podatku płaconego przez bogatsze regiony na rzecz biedniejszych - za 2013 rok.
 • Sejm
  Ślązacy chcą mieć status mniejszości etnicznej. Na ręce marszałek Sejmu złożono dziś zawiadomienie o powołaniu społecznego komitetu do zmiany ustawy o mniejszościach narodowych, etnicznych i języku regionalnym. Powołanie komitetu zainicjowało kilkanaście organizacji i stowarzyszeń zrzeszonych w Radzie Górnośląskiej.