• Warszawa, Lukas Bischoff Photograph
  Część komentatorów wskazuje, że istotnym czynnikiem wpływającym na skalę konfliktu polsko-izraelskiego jest nieuregulowana kwestia reprywatyzacyjnych roszczeń do majątku pozostawionego przez polskich Żydów na terenie Polski.
 • Donald Trump podpisał kolejny dekret
  W miejsce każdej nowej regulacji dwie dotychczasowe będą zniesione - taką zasadę wprowadza nowy dekret podpisany w poniedziałek przez prezydenta USA Donalda Trumpa. Celem jest radykalne ograniczenie liczby federalnych przepisów, zwłaszcza dotyczących małych firm.
 • Cios pięścią w twarz
  Po dwudziestu latach transformacji widać, że niewidzialna ręka rynku jest dobra, ale tylko do pewnego stopnia. Można się dzięki niej nieźle dorobić, ale można też dostać od niej nieliche lanie. Tym, który obrywa najczęściej, jest polski konsument.
 • Emerytka
  400 złotych - tyle wyniesie miesięcznie emerytura częściowa i będzie wyliczana na niekorzystnych zasadach. "To bardzo zła regulacja i należy z niej jak najszybciej się wycofać" - podkreślają ekonomiści.
 • Myszka i klawiatura
  Kiedy na czyjś profil w portalu społecznościowym wchodzi 100 tys. osób, to na pewno nie z powodu związku osobistego. Trudno więc mówić o dozwolonym użytku prywatnym cudzego utworu - mówi Michał Błeszyński z radca prawny z Kancelarii Błeszyński i Partnerzy Radcowie Prawni.
 • kierownik działu branże i firmy DGP Marek Siudaj
  Ekspansja parabanków stanowi podwójny problem dla Komisji Nadzoru Finansowego. Z jednej strony nadzór jest oskarżany o to, że wskutek wydanych rekomendacji wepchnął sporą część społeczeństwa w ramiona firm, które od swoich usług naliczają wyjątkowo wysoki procent - pisze Marek Siudaj.