• Tablica rejestracyjna
  Na zmianach w przepisach dotyczących tablic rejestracyjnych i dokumentów mają skorzystać osoby sprowadzające samochody używane z zagranicy do Polski. "Cieszymy się, kiedy możemy pomóc rządowi wskazując kierunek dobrych zmian. Będę pilnował tej sprawy" – mówi dziennik.pl poseł Piotr Liroy-Marzec.   
 • Piotr Liroy-Marzec
  Poseł Piotr Liroy-Marzec na tropie absurdów w Polsce. Jego najnowsza interpelacja do ministra infrastruktury i budownictwa dotyczy tablic i dowodów rejestracyjnych pojazdów. Parlamentarzysta uważa, że obecne regulacje prawne są bez sensu i generują niepotrzebne koszty, dlatego chce m.in. wprowadzenia jednej tablicy rejestracyjnej do jednego auta na zawsze.
 • Samochody
  Przepisy nie pozwalają na czasowe wyrejestrowanie samochodu czy innego pojazdu. A to wiąże się z opłacaniem obowiązkowego OC nawet za auto nieużywane. Wkrótce może się to jednak zmienić. Poseł Piotr Liroy-Marzec z Kukiz’15 złożył już w tej sprawie interpelację do ministra transportu.
 • Skoda octavia RS 230
  To był najlepszy maj od lat. Zarejestrowanych nowych samochodów osobowych i lekkich dostawczych było o prawie 12 procent więcej niż przed rokiem. W Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców zarejestrowano ich blisko 31 i pół tysiąca - wynika z najnowszego raportu Instytytu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR.