• Oto wyniki plebiscytu na Polski Film Wszech Czasów:
  W ramach akcji FILMFEST PL (16 dni debaty o filmie polskim) zorganizowany został plebiscyt na Polski Film Wszech Czasów. W jego wyniku zaś powstała lista 50. najlepszych polskich filmów wszech czasów, a że rodacy kochają komedie, to właśnie one (przede wszystkim w wydaniu PRL-owskich mistrzów) królują w rankingu. Za portalem Stopklatka.pl przedstawiamy jego pierwszą, złotą dziesiątkę.
 • Samolot
  Politycy latają po kraju na potęgę. Rekordzista od początku kadencji pojawiał się na pokładzie samolotu średnio co 2,5 dnia.
 • Prawo do informacji, opieki, czy zmiany planu podróży w przypadku opóźnionego, bądź odwołanego lotu. Komisja Europejska wzmacnia prawa pasażerów linii lotniczych
  Prawo do informacji, opieki, czy zmiany planu podróży w przypadku opóźnionego, bądź odwołanego lotu. Komisja Europejska wzmacnia prawa pasażerów linii lotniczych. 
 • Opalająca się nudystka
  Na golasa w wielki rejs? To najnowsza oferta amerykańskiego biura podróży. Chętnych na tak osobliwą wycieczkę nie brakuje.
 • 4 tysiące zakładników w jednym miejscu. Tylu pasażerów i członków załogi znajduje się na amerykańskim statku wycieczkowym, który zepsuł się 4 dni temu na wodach Zatoki Meksykańskiej. Statek jest holowany do portu w Alabamie.
 • "Dzisiaj podjąłem decyzję o przerwaniu rejsu dookoła świata pod wiatr. Długie oczekiwanie na możliwość przejścia wokół Przylądka Horn i dalej Cieśniną Drake na Pacyfik okazało się ponad moje siły" - ogłosił kapitan Roman Paszke na stronie internetowej swojej wyprawy.
 • Roman Paszke
  Roman Paszke podjął kolejną próbę startu do samotnego opłynięcia kuli ziemskiej. Kapitan, którego jacht Gemini 3 musiał przejść naprawę, wypłynął z Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich.
 • Jacht Romana Paszke
  Za kilka dni Roman Paszke planuje ponownie wystartować z Gran Canarii do wokółziemskiego rejsu. Obecnie kapitan wraz z zespołem brzegowym pracuje przy katamaranie "Gemini 3", który jest uszkodzony. Jak zaznaczył, może mówić o szczęściu.
 • Katamaran Romana Paszke. Foto ze strony paszke360.com
  Roman Paszke przerwał samotny wokółziemski rejs tzw. trasą pod wiatr. Jego katamaran "Gemini" 3 został uszkodzony; kapitan wraca do mariny na Gran Canarii - poinformował kierujący Zespołem Brzegowym Robert Janecki.
 • Kpt. Roman Paszke wypłynął z sopockiej mariny katamaranem "Gemini 3" do Francji. Po pracach serwisowych weźmie kurs na Wyspy Kanaryjskie. W grudniu wystartuje do rejsu wokół Ziemi ze wschodu na zachód. Jak zaznaczył "tylko głupiec by się nie bał".