• Hubert Hurkacz
  Hubert Hurkacz na ćwierćfinale zakończył udany dla niego występ w turnieju ATP rangi Masters 1000 na kortach twardych w Indian Wells (pula nagród 8,36 mln dol.). Tenisista z Wrocławia przegrał z rozstawionym z "czwórką" słynnym Szwajcarem Rogerem Federerem 4:6, 4:6.
 • Oscar
  To historyczna noc dla polskiego kina. Film "Ida" otrzymał Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Pawłowi Pawlikowskiemu udało się to, czego wcześniej nie udało się osiągnąć Kieślowskiemu czy Wajdzie. Oto relacja z gali rozdania Oscarów 2015.
 • Oscary dla Polaków? Trzymamy kciuki!
  Już tylko chwile dzielą nas od 87. ceremonii wręczenia Oscarów. W tym roku nie sposób przewidzieć zwycięzcy w kategorii za najlepszy film roku. Faworytami są "Boyhood" oraz "Birdman".
 • Maria Wasiak i Igor Ostachowicz
  Co za zwrot w politycznej akcji! Minister infrastruktury Maria Wasiak rezygnuje ponad pół miliona złotych odprawy z PKP, a były PR-owiec Donalda Tuska, Igor Ostachowicz, jednak nie będzie członkiem zarządu PKN Orlen. W sieci ruszyła lawina komentarzy...
 • Inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainie. Zdjecie satelitarne
  NATO twierdzi, że na Ukrainie jest co najmniej tysiąc rosyjskich żołnierzy. Takie informacje przekazują mediom oficerowie sojuszu. Podobnie wcześniej twierdziły Kijów i Waszyngton. Moskwa zaprzecza tym doniesieniom. Rosyjski wysłannik przy OBWE Andriej Kelin zapewnia, że żołnierze Federacji Rosyjskiej nie przebywają na terytorium Ukrainy.
 • Barack Obama i Bronisław Komorowski
  Kilkunastu przywódców, w tym prezydenci Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Francji, koronowane głowy, goście nie tylko z Europy, ale i całego świata wzięli udział w uroczystościach z okazji 25-tej rocznicy wyborów czerwcowych. Na Placu Zamkowym przemówienia wygłosili prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych - Bronisław Komorowski i Barack Obama.
 • Prezydent USA Barack Obama
  Air Force One z Barackiem Obamą na pokładzie wylądował w Warszawie. Dziennik.pl zaprasza na RELACJĘ LIVE z pobytu amerykańskiego prezydenta w Polsce.
 • F-16
  Na Krymie sytuacja wciąż bardzo napięta, Rosja i Ukraina przegrupowują swoje wojska, ewakuowano personel polskiego konsulatu z Sewastopola, a Stany Zjednoczone grożą Moskwie dyplomatycznym bojkotem. Doszło także do starcia promoskiewskich i prokijowskich grup w Sewastopolu na Krymie. RELACJA LIVE W DZIENNIK.PL
 • Uzbrojone oddziały w Sewastopolu
  Około 40 ludzi wdarło się w nocy do punktu dowodzenia grupy "Krym" ukraińskich sił powietrznych w Sewastopolu. W czasie szturmu nie używano ostrej broni, a jedynie pałek i granatów hukowych. Tymczasem rosyjskie media informują, że były prezydent Wiktor Janukowycz jest w szpitalu. Szef polskiego MSZ Radosław Sikorski poinformował, że w związku z sytuacją na Krymie ewakuowano polski konsulat w Sewastopolu. Po południu kilkuset rosyjskich żołnierzy wjechało do bazy wojskowej na Krymie. 
 • Żołnierze na Krymie
  Napastnicy, którzy wdarli się bazy obrony przeciwlotniczej na Krymie, opuścili ją po negocjacjach z ukraińską załogą. Tymczasem Rosja grozi palcem NATO i Unii Europejskiej. Resort spraw zagranicznych wydał specjalne oświadczenie, w którym ocenia, że działania NATO wynikają z "uprzedzeń i przesądów". Rosja odpowiada też Brukseli, że na sankcje odpowie "w adekwatny sposób".