• Bezrobocie spada. Ale to nie zasługa rządu
  Coraz mniej bezrobotnych w Polsce, więc resort pracy się cieszy. Rząd nie może sobie jednak przypisywać zasług za zmniejszanie liczby osób bez pracy. Zaczęły się po prostu prace sezonowe.
 • Resort pracy planuje podwyżkę płacy minimalnej
  Resort pracy proponuje by płaca minimalna poszła w górę. Ministerstwo chce też podnieść progi, które pozwolą dostać pieniądze z funduszy pomocy społecznej.
 • Bezrobocie będzie spadać. Rząd się cieszy
  Skończyła się zima, ruszyła budowlanka i rolnictwo. Nic więc dziwnego, że bezrobocie zaczęło spadać. Do tego wiceminister pracy twierdzi, że wskaźnik poprawią się, gdy Niemcy i Austriacy otworzą swój rynek pracy.
 • Bezrobocie wreszcie spada
  Skończyła się ostra zima, zaczęły się więc prace sezonowe. A to oznacza, że bezrobocie powoli spada. Z danych resortu pracy wynika, że w 11 województwach coraz więcej osób znajduje zatrudnienie.
 • Kilkaset tysięcy ludzi ucieknie z Polski do Niemiec
  Otwarcie niemieckiego rynku pracy oznacza drenaż Polski. Pracę u naszego sąsiada może wybrać aż kilkaset tysięcy ludzi. Jednak wiceminister pracy uspokaja. Praca na Zachodzie, według Marka Buciora, powinna skusić niezbyt wielu specjalistów.
 • Kończą się pieniądze dla bezrobotnych. Rząd uspokaja
  Urzędy pracy skarżą się, że kończą się pieniądze na szkolenia, staże, czy dotacje dla bezrobotnych, którzy chcą założyć firmę. Rząd zapewnia jednak, ze znajdzie fundusze, by zapewnić środki na walkę z bezrobociem.
 • Pomagają ludziom. Resort pracy z nimi walczy
  Przekazanie jednego procenta podatku to duża pomoc dla organizacji charytatywnych. Nie każdemu jednak szeniu można pomóc - pieniądze trafią tylko do tych, które są na specjalnej rządowej liście. Resort pracy skreślił jednak z niej ponad 1,5 tys. organizacji.