• Kobietę boli noga
  Jakie objawy towarzyszą reumatoidalnemu zapaleniu stawów. Reumatolog tłumaczy.
 • Ból
  Blisko 30 proc. chorych na reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest leczonych lekami steroidowymi, z czego aż dwie piąte przez ponad pięć lat – wynika z nowego badania przeprowadzonego wśród polskich pacjentów. Jest to niezgodne z międzynarodowymi standardami, oceniają eksperci.
 • Ból zęba, dziąseł
  Cukrzyca czy choroba Hashimoto to nie jedyne schorzenia, które mogą mieć związek również ze stanem Twoich dziąseł. Są kolejne naukowe dowody na to, że pacjenci z paradontozą są w grupie podwyższonego ryzyka reumatoidalnego zapalenia stawów.
 • Praca
  W pełnym wymiarze godzin jest aktywnych zawodowo 55 proc. osób cierpiących na choroby reumatyczne – wynika z raportu „Aktywność społeczno-zawodowa osób z chorobami reumatologicznymi”.
 • Ból ramienia
  Reumatoidalne zapalenie stawów i inne choroby tkanki łącznej dotyczą coraz młodszych osób, w tym dzieci. Brakuje lekarzy, a dostęp do najnowszych metod leczenia pozostaje ograniczony.
 • Fizjoterapeutka i jej pacjent
  Jeszcze w tym roku rozpoczną działalność pierwsze ośrodki wczesnego wykrywania zapalenia stawów – powiedziała dyrektor medyczny Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji prof. Brygida Kwiatkowska.
 • Praca
  Pacjentom z chorobami przewlekłymi, takimi jak nowotwory czy choroby reumatyczne, aktywność zawodowa daje szansę na powrót do normalności i motywuje do życia - przekonują organizatorzy nowej kampanii społecznej „Choroba? Pracuję z nią!”
 • Zalety zielonej herbaty
  Smakosze zielonej herbaty mają powody do radości. Ich ulubiony napój jest bombą zdrowych składników, które wpływają na dobrą kondycję całego organizmu i chronią go przed wieloma chorobami. Oto niezbite dowody.
 • Ból łydki
  Bóle stawów to dosyć powszechna dolegliwość. Szczególnie często zmagają się z nią osoby starsze, chociaż nierzadko młode osoby też przychodzą z takim problemem do ortopedy. Bóle stawowe mogą mieć różne przyczyny. Czasem świadczą jedynie o zmianie pogody, ale mogą być również sygnałem poważnej choroby.
 • Reumatoidalne zapalenie stawów - pomaga terapia biologiczna
  Pacjenci cierpiący na reumatoidalne zapalenie stawów, u których konwencjonalne leki nie przyniosły efektów, mogą zostać zakwalifikowani do terapii biologicznej. Jest to nowatorska metoda leczenia, która działa szybciej i poprawia rokowanie, choć wiążę się z działaniami niepożądanymi. Procedura przyjęcia do programu leczniczego refundowanego przez NFZ jest jednak zbyt skomplikowana i odbiega od rekomendacji międzynarodowych towarzystw reumatologicznych.