• Młoda lekarka w maseczce
  Środki zabezpieczone aktualnie w budżecie państwa na pokrycie kosztów szkolenia specjalizacyjnego lekarzy rezydentów nie pozwalają na podwyższenie ich wynagrodzenia, bez jednoczesnego ograniczenia liczby rezydentur – ocenia Ministerstwo Zdrowia.
 • Młoda lekarka w maseczce
  Klanowość polskiego środowiska lekarskiego to tajemnica poliszynela. Młodzi medycy wskazują nepotyzm jako jedną z ważniejszych przyczyn zapaści systemu kształcenia. A jeśli go nie poprawimy, możemy się spodziewać katastrofy. Nie będzie miał nas kto leczyć.
 • Szpital
  Będzie więcej młodych lekarzy. Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zapowiedział zwiększenie liczby rezydentur. Zamiast 500 miejsc w sesji wiosennej, przyznano ponad 1600 miejsc kształcenia przyszłych specjalistów. To realizacja jednej z zapowiedzi złożonej w expose przez premier Ewę Kopacz.
 • Korytarz szpitalny
  Polsce grozi medyczna zapaść - ostrzegają samorządy lekarskie. Kolejki do gabinetów będą jeszcze dłuższe, bo część medyków już wyjechała na Zachód, wielu przechodzi na emeryturę, a młodzi nie garną się do zawodu.