• Elizabeth Taylor (tu ze Spencerem Tracym w filmie "Ojciec narzeczonej")
  "I że cię nie opuszczę aż do śmierci" w odniesieniu do sławnych i bogatych nabiera zupełnie nowego znaczenia. Dla gwiazd "zawsze" to może być rok, parę miesięcy, dni, a nawet sześć godzin.
 • Dominic West i Helena Bonham-Carter w filmie "Burton i Taylor"
  Elizabeth Taylor i Richard Burton: to był chyba najbardziej brawurowy związek w dziejach kina. Rozstawali się i łączyli, w miłości i gniewie, egzaltacji i smutku. Średnie stany emocjonalne były im z gruntu obce.
 • Elizabeth Taylor i Richard Burton w filmie "Haiti - wyspa przeklęta" (1965)
  Helena Bonham Carter w roli ikony kina – Elizabeth Taylor. Dominic West jako Richard Burton. Na zlecenie BBC powstaje obraz "Burton and Taylor" – opowieść o najsłynniejszych kochankach XX wieku. Tylko czy film jest w stanie oddać siłę tej miłości?
 • Historia romansu Elizabeth Taylor i Richarda Burtona trafi do kin
  Ich romans potępił nawet Watykan. Pławili się w luksusie, a ich majątek był tak samo duży, jak miłosne dramaty... Nic dziwnego, że temat ich życia inspiruje filmowców, a związek Elizabeth Taylor i Richarda Burtona przeniesie na ekran Martin Scorsese.
 • Niebezpieczny Oscar
  Spośród 409 osób nominowanych do Amerykańskiej Nagrody Filmowej w latach 1927-2009 aż 39 miało zawał serca (9,5 proc.), a 29 udar mózgu (7,3 proc.), w tym u 6 z nich skończył się on tragicznie - wykazały badania University of California w Los Angeles (UCLA).
 • Billy Bob Thornton; Angelina Jolie
  Ślubowanie ukochanej osobie na całe życie często pozostaje w sferze teorii. Szczególnie w przypadku gwiazd, znanych ze zmienności w miłości. Które sławy najczęściej stawały na ślubnym kobiercu zarzekając się, że nie opuszczą aż do śmierci? Oto rekordziści!