• Adam Bodnar
  Rzecznik Praw Dziecka nie może tworzyć atmosfery przyzwolenia dla przemocy wobec dzieci - powiedział w piątek Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar odnosząc się do wypowiedzi RPD. Zdaniem Bodnara, klaps to bicie dzieci.
 • Michał Fedorowicz, fot. Maksymilian Rigamonti
  "Wróćmy do taśm Sowa i Przyjaciele. Gdyby wtedy tak PO zadziałała w internecie, jak PiS prawie pięć lat później, to tematu zwyczajnie by nie było. Wspominalibyśmy dziś, jeśli w ogóle, o żarcikach ministrów" - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Michał Fedorowicz, analityk z agencji doradczej Apostołowie Opinii. - "Osoby, które zarządzają informacją, uczą się, wiedzą, że nie ma co czekać z problemami. Trzeba ciąć od razu. Łatwiej robi się media społecznościowe, jeśli są realne struktury terenowe, a PiS takie struktury ma".
 • Sekielscy Fot. Maksymilian Rigamonti
  "Dziennikarze powinni stać pod domem kardynała Dziwisza i domagać się odpowiedzi na pytania o ukrywanie pedofilii przez papieża i przez niego samego. A nie zadowalać się oświadczeniem, że Jan Paweł II walczył z pedofilią w Kościele. Może w końcu trzeba uznać, że kardynał Dziwisz nie jest święty i ma obowiązek odpowiedzieć na wszystkie ważne pytania" - mówi Tomasz Sekielski. Razem z bratem Markiem i żonami, Dominiką oraz Anną, opowiadają Magdalenie Rigamonti o kulisach powstawania filmu "Tylko nie mów nikomu".
 • Leszek Jażdżewski 2 Fot. Maksymilian Rigamonti
  "Nie zabrałem głosu w żadnej sprawie w imieniu Donalda Tuska" - ocenił Leszek Jażdżewski redaktor naczelny "Liberté!" w rozmowie z Magdaleną Rigamonti. Odniósł się tak do swojego wystąpienia przed wykładem byłego premiera. I porównał do mało znanego Prince’a występującego przed Rolling Stonesami.
 • Leszek Jażdżewski 2 Fot. Maksymilian Rigamonti
  "Nie zabrałem głosu w żadnej sprawie w imieniu Donalda Tuska" - ocenił Leszek Jażdżewski redaktor naczelny "Liberté!" w rozmowie z Magdaleną Rigamonti. Odniósł się tak do swojego wystąpienia przed wykładem byłego premiera. I porównał do mało znanego Prince’a występującego przed Rolling Stonesami.
 • Jakub Wygnański, fot. Maksymilian Rigamonti
  "W 1980 r. pierwsze postulaty Solidarności też dotyczyły kiełbasy i kalorii. I nagle się okazało, że chodzi o godność. Jeśli liczyć, że tylko połowa nauczycieli znalazła się w tym zawodzie z poczucia misji, to i tak jest 350 tys. ludzi, którym chodzi o lepszą szkołę i godne traktowanie nie tylko ich samych, lecz także uczniów" - mówi Magdalenie Rigamonti Jakub Wygnański, socjolog i współtwórca organizacji pozarządowych. 
 • Sławomir Broniarz Fot. Maksymilian Rigamonti
  "Jeśli nauczyciele przyczynią się do zmiany na scenie politycznej, to będzie efekt działania tego rządu" - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti prezes ZNP Sławomir Broniarz. - "Minister Zalewska ma niebywałą zaletę: wbrew oczywistym faktom wprowadza ludzi w błąd. Problem polega na tym, że na te kłamstwa dali się nabrać ci, którzy nie mieli o edukacji zielonego pojęcia".
 • Sylwia Spurek 2 Fot. Maksymilian Rigamonti
  Przykre jest to, że prawa kobiet to jest coś, co może pogrążyć polityka w kampanii albo pozwolić mu wygrać. Nie rozumiem, dlaczego stały się tak polityczną kwestią. Przecież powinny być neutralne. Szczególnie, jeśli chodzi o przemoc w rodzinie. Przecież wszyscy od lewa do prawa powinniśmy się zgadzać, że to jest niedopuszczalne - mówi Sylwia Spurek, prawniczka i zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Ryszard Petru fot. Maksymilian Rigamonti
  "Nie będę o nikogo specjalnie zabiegał, także o posłów Nowoczesnej. Mam ofertę dla elektoratu, a nie dla posłów. A posłowie i tak pójdą za elektoratem" - przekonuje Ryszard Petru w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Justyna Sobczyk. Fot. Maksymilian Rigamonti
  "Rolę śmierci w spektaklu chciała zagrać tylko jedna dziewczyna. Inni się wręcz cieszyli, że nie muszą być śmiercią. Jedna z aktorek powiedziała nawet: Mnie interesuje życie, ze śmiercią nie chcę mieć nic wspólnego” - mówi Magdalenie Rigamonti reżyserka Justyna Sobczyk.