• Ukraiński żołnierz pod Mariupolem
  Ostatnie działania najbogatszego oligarchy na Ukrainie pokrzyżowały plany separatystów. Część ministrów pseudorządu Doniecka zrezygnowało ze stanowiska, bo nie chcieli zadzierać z Rinatem Achmetowem.
 • Rinat Achmetow
  Najbogatszy Ukrainiec Rinat Achmetow wezwał swoich pracowników do udziału w proukraińskich manifestacjach. Pochodzący z Doniecka oligarcha zdecydowanie wystąpił przeciwko separatystom, którzy domagali się, by to im a nie władzom w Kijowie płacił podatki. Teraz ogłosili, że rozpoczynają nacjonalizację majątku buntujących się oligarchów.
 • Broń i pieniądze
  Na Ukrainie mamy dwa ciekawe zjawiska. Po pierwsze: na terenie państwa, które do tej pory w niczym nie przypominało Iraku, Libii czy Afganistanu, prowadzona jest niewypowiedziana wojna zastępcza między Amerykanami i Rosjanami. Po drugie: część działań w tej wojnie sprywatyzowano.
 • Prorosyjscy protestujący w Doniecku
  Prorosyjscy separatyści zajmujący budynek SBU w Ługańsku dozbrajają się w koktajle Mołotowa. Ale prowadzą też rozmowy o amnestii i zakończeniu okupacji. Kijów nie chce dawać Rosji pretekstu do interwencji. Oto możliwe scenariusze dla Ukrainy na najbliższe tygodnie wraz z możliwym prawdopodobieństwem wejścia w życie.
 • Rinat Achmetow
  Czy Rinat Achmetow sfinansował bunt w Doniecku? Zdaniem ukraińskich mediów, najbogatszy Ukrainiec, razem z przedstawicielami dawnej partii Janukowycza chce doprowadzić do rozbicia kraju.
 • samolot pasażerski lotnisko
  Ponad 60 prywatnych samolotów odleciało dziś z kijewskiego lotniska Żuliany. Media podają informację o oligarchach i politykach, którzy gorączkowo próbują wydostać się z Ukrainy. Miał wśród nich być przewodniczący Wierchownej Rady Wołodymyr Rybak.