Po rosyjskim ataku runęła wieża telewizyjna w Charkowie22 kwietnia 2024Rosyjskie siły zaatakowały infrastrukturę telewizyjną w Charkowie - poinformował szef władz obwodowych Ołeh Syniehubow. AFP podaje, że zawaliła się wieża telewizyjna.
Sikorski upomina ministrów UE: Odpowiedzialność spada na tych, którzy nie podejmują działań...22 kwietnia 2024"Nie usłyszałem konkretnych deklaracji w sprawie dostarczenia Ukrainie systemów obrony przeciwlotniczej" - ubolewał szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski po spotkaniu szefów MSZ UE w Luksemburgu.
Rzecznik Mety skazany w Rosji na 6 lat kolonii karnej. Nigdy nie był w tym kraju...22 kwietnia 2024"Sąd wojskowy w Moskwie skazał na sześć lat kolonii karnej rzecznika Mety Andy Stone’a" - informuje niezależny portal Meduza. Obcokrajowiec, który nigdy nie był w Moskwie, został skazany w zaocznym procesie za obronę "agresywnych, wrogich i brutalnych" działań wobec rosyjskich żołnierzy.
Przerażające ostrzeżenia. Woda z rzeki Toboł zalewa kopalnie uranu22 kwietnia 2024Najgorsza od dziesięcioleci powódź w Rosji zatopiła kopalnie uranu z czasów sowieckich w regionie miasta Kurgan - poinformował śledczy serwis informacyjny Agentstwo. Skażenie radioaktywne i chemiczne może przedostać się do rzeki Toboł.
"Niezwykle niebezpieczna" taktyka Rosji. Samoloty nad Polską zgłaszają problemy22 kwietnia 2024"W pobliżu Morza Bałtyckiego w ciągu ośmiu miesięcy ponad 3500 lotów Ryanair i Wizz Air zarejestrowało problemy z nawigacją satelitarną" – informuje dziennik "The Sun". Analitycy wskazują, że za wszystkim stoją rosyjskie systemu walki radiolokacyjnej.
Szanse Ukrainy w wojnie z Rosją. Ekspert studzi emocje21 kwietnia 2024Matthew Savill, ekspert londyńskiego think tanku Royal United Services Institute, zwraca uwagę, że przyjęty przez Izbę Reprezentantów USA pakiet pomocy dla Ukrainy to znaczący krok, ale bynajmniej nie oznacza jeszcze wyrównania szans w wojnie z Rosją.
Brytyjski wywiad: Rosja wraca do sprawdzonej taktyki21 kwietnia 2024Jak wynika z nowych danych wywiadowczych Wielkiej Brytanii, putinowskie wojska chcące zdobyć Czasiw Jar we wschodniej Ukrainie przeprowadzają intensywne bombardowania. To powrót do zwycięskiej taktyki z walk o Awdijiwkę.
Ciężkie walki o Czasiw Jar. "Rosjanie używają chińskiej amunicji"21 kwietnia 2024Czasiw Jar się trzyma – powiadomił rzecznik zgrupowania Chortyca ppłk Nazar Wołoszyn. Rosjanie jednak cały czas nacierają.
Rosjanie odwołują paradę na Krymie. "Kwestie bezpieczeństwa"21 kwietnia 2024Przedstawiciel Rosji na okupowanym Krymie Sergiej Aksjonow oświadczył, że 9 maja, ze względów bezpieczeństwa, nie odbędzie się parada zwycięstwa.
To będą ciężkie dni dla Ukrainy. "Utrzymuje się ryzyko znaczącego przełomu"21 kwietnia 2024Rosjanie mogą zintensyfikować swoje ataki na Ukrainę, wykorzystując czas, który potrzebny jest na realizację ze strony Stanów Zjednoczonych pomocy, ocenia ISW.