• Danuta z domu Sawczyn oraz Ryszard Sawczyn, dzieci żołnierza wyklętego Edmunda Sawczyna ps. "Puma"
  12 milionów zł zadośćuczynienia i odszkodowania domagają się od Skarbu Państwa córka i syn żołnierza wyklętego Edmunda Sawczyna ps."Puma", zamordowanego przez Urząd Bezpieczeństwa we wrześniu 1946 r. na Rzeszowszczyźnie.
 • Sędzia
  Dochodzenie roszczeń w postępowaniu grupowym może być skuteczniejsze i szybsze – przekonuje resort rozwoju i przedstawia swoje propozycje zmian przepisów.
 • Rotunda w Warszawie
  Sąd potwierdził prawa spadkobierców dawnych właścicieli gruntu pod warszawską Rotundą.  Ci upomnieli się o nieruchomość.
 • Oddział Amber Gold w Legnicy
  Zlokalizowany majątek Amber Gold - ponad 105 milionów złotych - powinien wystarczyć na zaspokojenie klientów upadłej piramidy finansowej w około 13 proc. Niewiele. Zarząd Amber Gold, czyli państwo P., adwokat spółki i obdarowani przez firmę filmowcy, gdańskie Zoo i dominikanie będą musieli zwrócić ponad sześć milionów złotych.
 • Budowa drogi
  Na pieniądze czekają podwykonawcy, usługodawcy i dostawcy, którym nie zapłaciły plajtujące albo schodzące z budów firmy realizujące autostrady i trasy ekspresowe.Roszczenia opiewają na sto milionów złotych. GDDKiA ma jutro zacząć wypłacać pieniądze.
 • Wiele z roszczeń dotyczy Placu Defilad w samym centrum Warszawy
  W tym roku pieniędzy starczyło zaledwie na cztery miesiące. Co będzie w przyszłym? Rządząca Warszawą Platforma Obywatelska ostrzega, że stabilność finansowa miasta może stanąć pod znakiem zapytania. Wszystko przez lawinę wyroków o odszkodowaniach dla tych, którym po wojnie zabrano ziemię i nieruchomości na podstawie dekretu Bieruta - podaje "Gazeta Wyborcza".