• Modelka z rozstępami w reklamie stroju kąpielowego Boohoo
  Furora, jaką zrobiła ta fotografia, to dowód na to, że coraz więcej ludzi ma dość retuszowanych zdjęć pokazujących zakłamany obraz prawdziwego świata. 
 • Cellulit
  Cellulit to jeden z najczęściej występujących defektów urodowych kobiet. Wszyscy wiemy, jak wygląda, jednak już bardziej pogłębiona wiedza na jego temat pozostaje stosunkowo niewielka. Czym jest? Dlaczego powstaje? Czy dotyczy wyłącznie kobiet? A wreszcie pytanie, na które odpowiedź nurtuje zapewne większość z Was: czy można z nim skutecznie walczyć… i jak to zrobić?
 • Kobieta w ciąży nakłada krem na brzuch
  Brzuch w ciąży potrafi być sprawdzianem, jeżeli chodzi o sprężystość skóry. Już na samym początku ciąży osłabia się produkcja kolagenu. Dlaczego tak się dzieje? Jakich kosmetyków używać i od kiedy?
 • Kobieta ściska brzuch
  Podczas ciąży rozciągają się mięśnie brzucha, przez co zmienia on swój kształt. Po porodzie mięśnie powinny wrócić na swoje miejsce, ale nie zawsze tak się dzieje. Dlaczego u niektórych kobiet dochodzi po ciąży do rozstępu mięśni prostych brzucha, a u innych nie? Jak dbać o mięśnie brzucha po ciąży?
 • Cellulit nadciąga!
  Wiosną zaczynamy bardziej zastanawiać się nad kondycją i wyglądem swojego ciała, zapisujemy się na siłownię, znów rozpoczynamy kolejną dietę. Na szczęście kryteria kobiecego piękna dynamicznie się zmieniają i atrakcyjność nie oznacza już wyłącznie figury modelki. Bez zmian pozostaje natomiast jedno: cellulit nigdy nie wygląda dobrze. Co zatem zrobić, aby cieszyć się gładką skórą?
 • Kobieta w ciąży nakłada krem na brzuch
  Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety, ale także ogromne wyzwanie. Wiążą się z tym nowe doświadczenia, priorytety, inny styl życia. Przede wszystkim dynamicznie zmienia się nasze ciało. Przyszłe mamy często zadają pytanie – jak dbać o skórę w tym szczególnym okresie?
 • Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej na brzuchu?
  "Beach body", czyli idealnie wyrzeźbione ciało, będące efektem wielomiesięcznych treningów ma być najgorętszym hitem nadchodzącego lata. Niestety wiele kobiet może napotkać problemy w walce o sylwetkę. Przeszkodą może się okazać tzw. oporny tłuszcz. Co to takiego?
 • Zabieg na twarz
  Zwykło się przyjmować, że mężczyźni mają „lepiej” niż kobiety, ponieważ ich skóra jest grubsza, bardziej unaczyniona i nawilżona. Prawda jest jednak taka, że lista męskich problemów z wyglądem nierzadko dorównuje tej kobiecej. Z jakimi borykają się najczęściej i co najchętniej wybierają z szerokiej oferty gabinetów medycyny estetycznej? Odpowiadamy!
 • Rozstępy
  Z rozstępami borykają się nie tylko kobiety. Mogą one pojawić się także u mężczyzn, którzy uprawiają intensywny trening siłowy lub wspomagają rozrost mięśni sterydami i odżywkami. O skuteczności walki z tym problemem decyduje moment rozpoczęcia terapii, a więc pierwsze miesiące od powstania rozstępów. Bardzo dobre efekty dają wówczas takie zabiegi, jak mezoterapia, peelingi chemiczne, laser frakcyjny oraz mikrodermabrazja.
 • Pozbądź się cellulitu
  Statystyki podają, że problem tzw. pomarańczowej skórki dotyka od 80 do nawet 90 procent wszystkich kobiet. Do jej powstawania przyczynia się nie tylko siedzący tryb życia, uwarunkowania genetyczne czy otyłość, ale też przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych i niewłaściwa dieta.