• Beata Szydło
  Niewykluczone, że w 2019 roku uda się poszerzyć obecną formułę programu 500 plus – powiedziała w poniedziałek na spotkaniu w Lesznie (Wielkopolskie) wicepremier Beata Szydło. Jak podkreśliła, wiele będzie zależało od wyników gospodarczych kraju.
 • Matura
  Maturę zdało 89 proc. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i 76 proc. absolwentów techników - podała Centralna Komisja Egzaminacyjna, uwzględniając wyniki maturzystów zdających egzaminy w sesji majowej, dodatkowej czerwcowej oraz poprawkowej w sierpniu.
 • Prezydent FIFA chce więcej drużyn na mundialu
  Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) Gianni Infantino zapowiedział, że rozszerzenie liczby uczestników mistrzostw świata do 40 zespołów będzie możliwe nawet od 2026 roku.
 • Głosowanie w wyborach
  "Rozszerzenie wrześniowego referendum jest możliwe" - mówi rzecznik kampanii PiS Marcin Mastalerek. Konstytucjonalista zauważa z kolei, że nie można do niego dopisać pytań. 
 • Flaga NATO
  NATO zwiększa szpicę, czyli najnowszy oddział Sił Szybkiego Reagowania. Poinformował o tym sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg. Podczas spotkania w Brukseli ministrowie obrony krajów należących do Paktu zdecydowali także o przyznaniu większych uprawnień Dowódcy Operacyjnemu NATO.
 • Chorwaci głosowali w referendum akcesyjnym
  Przywódcy Unii Europejskiej się cieszą. Podczas gdy słychać głosy, że Wspólnota dogorywa, są chętni do wstąpienia. Chorwaci poparli w referendum akcesję swojego kraju do Unii. Dobrą wiadomością dla Chorwacji, regionu i Europy nazwali wyniki głosowania szefowie Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej: Herman Van Rompuy i Jose Manuel Barroso.
 • Donald Tusk i Jadranka Kosor
  Premier Donald Tusk oficjalnie przekazał w Zagrzebiu szefowej chorwackiego rządu Jadrance Kosor projekt Traktatu Akcesyjnego dla Chorwacji. Wyraził też nadzieję, że do jego podpisania dojdzie jeszcze w tym roku w Warszawie.