• Niemowlę na dywanie
  Według badań ECAP (Epidemiologia Chorób Alergicznych w Polsce) – w naszym kraju na różne postaci alergii cierpi nawet 40% społeczeństwa, a sprzyja im m.in. zanieczyszczone powietrze. Alergiczny nieżyt nosa, pokrzywka czy nawet astma – która może rozwinąć się, gdy alergia będzie nieleczona lub źle leczona – mogą skutecznie uprzykrzyć życie. Aby alergik poczuł się lepiej, warto przestrzegać kilku zasad, które obniżą stężenie alergenu – koniecznie przeczytajcie jakich.
 • Para w łóżku
  Prawie każdy jest na coś uczulony lub zna kogoś, kto jest alergikiem. Czy ten fakt w powiązaniu z powszechnym dostępem do internetu i jego nieograniczonych zasobów wystarczy, aby czuć się ekspertem? Sprawdźmy. Oto 5 informacji na temat alergii, o których prawdopodobnie nie mieliście pojęcia.
 • Roztocze
  Zimą nasze mieszkania stają się prawdziwym rajem dla… roztoczy. Ich kolonie najintensywniej rozwijają się w naszych dywanach, wykładzinach, tapicerkach mebli i pościeli. Uwielbiają ciepło i wilgoć, ale niestraszne im wietrzenie, za to "boją się" odkurzacza z filtrem HEPA - jak sobie radzić z alergią na roztocze?
 • Alergia na roztocza
  Szacuje się, że aż połowa z 12 milionów Polaków, którzy mają zdiagnozowaną i objawową alergię, to osoby uczulone na roztocza. Co warto wiedzieć o tej alergii.
 • Uczulenie na roztocza najczęstszą alergią
  Z roku na rok zwiększa się liczba osób z uczuleniami. Najczęstszym alergenem jest kurz, który znajduje się w każdym domu. Skuteczne wyeliminowanie czynnika alergicznego z otoczenia pozwoli uniknąć przewlekłych schorzeń i sprawi, że poczujemy się lepiej.
 • Zmieniaj pościel raz w tygodniu, by zapobiec alergii
  To taka banalna czynność, a często o niej zapominamy. Bagatelizujemy skutki tego zaniedbania, a tymczasem okazuje się, że mogą być bardzo groźne dla zdrowia. Zbyt rzadka zmiana prześcieradła może prowadzić do nieżytu nosa, astmy i egzemy - ostrzegają lekarze.