• Rykarda Parasol, królowa sceny folk/rock noir znów w formie
  Od lat jestem fanem Amerykanki polskiego pochodzenia Rykardy Parasol. Jej surowości, mroku i niepokojącego klimatu przypominającego dokonania PJ Harvey.
 • Rykarda Parasol dawkuje przyjemności
  Krytycy porównują ją do największych gwiazd rocka, takich jak Lou Reed czy Patti Smith. Ale jej to nie wzrusza. "Jeśli szczególnie szanuję określonego muzyka, doceniam większość jego utworów, ale nigdy wszystkie. Nawet Lou Reed może przecież popełniać błędy" – mówi Rykarda Parasol, ceniona na amerykańskiej scenie alternatywnej wokalistka o polskich korzeniach.
 • Rykarda Parasol na trasie koncertowej w Polsce
  Rykarda Parasol – amerykańska wokalistka folkowa i indie o polskich korzeniach zapowiedziała sześć koncertów w naszym kraju. Nazywana "Nickiem Cavem w spódnicy" artystka promować będzie swój najnowszy album "Against The Sun".
 • Rykarda Parasol na zdjęciach z sesji do nowej płyty "Against The Sun"
  Imię odziedziczyła po ojcu Ryszardzie, polskim Żydzie ocalałym z Holocaustu. Urodę - po matce Szwedce. Rykarda Parasol ma już utrwaloną pozycję na amerykańskiej scenie alternatywnej, ale chętnie przyjeżdża do Polski. Właśnie wydała nowy album.
 • Pół-Szwedka, pół-Polka nazwana nową Nico
  Amerykańska wokalistka indiefolkowa o polskich korzeniach - Rykarda Parasol - w czwartek zainauguruje Festiwal Ars Cameralis, a piątek i sobotę wystąpi z koncertami w Areszcie Śledczym w Katowicach i więzieniu w Wojkowicach. To część artystycznego projektu terapeutycznego.