• Wielorodzinny budynek mieszkalny
  Wzrost cen lokali mieszkalnych w pierwszym kwartale tego roku wobec poprzedniego kwartału wyniósł 1,9 proc. i był większy na rynku wtórnym niż pierwotnym - poinformował w piątek Główny Urząd Statystyczny. Według urzędu ceny mieszkań na rynku wtórnym wzrosły o 2,2 proc., a na pierwotnym o 1,6 proc.
 • W lutym br. średnia cena jakiej żądali oferenci wystawiający na sprzedaż mieszkania w Warszawie wynosiła już 10306 zł/mkw. i była o blisko 12 proc. wyższa niż przed rokiem - wynika z analizy portalu nieruchomości Morizon.pl. W porównaniu z lipcem 2013 r. - momentem największego spadku cen do jakiego doszło po pęknięciu ostatniej bańki mieszkaniowej - stawki w stolicy wzrosły o blisko 27 proc.
 • mieszkanie
  Ponad połowa Polaków, którzy kupili mieszkanie od dewelopera, początkowo rozważała zakup nieruchomości z rynku wtórnego – wynika z "Badania preferencji i satysfakcji z zakupu mieszkania na rynku pierwotnym" przeprowadzonego przez Kantar TNS na zlecenie Otodom. Respondenci wskazali w nim także największe wady i zalety mieszkań nowych i tych pochodzących z drugiej ręki.
 • Wawel, Kraków
  W Krakowie cena metra kw. mieszkania na rynku wtórnym zdrożała w ciągu roku o 6 proc. – powiedział PAP analityk rynku nieruchomości Home Broker Marcin Krasoń. Jak dodał, za metr kwadratowy używanego mieszkania w Krakowie płacono średnio 6,4 tys. zł. Drożej jest jedynie w Warszawie (blisko 8 tys. zł) oraz w Gdańsku (ponad 6,5 tys. zł).
 • Mieszkanie
  "W Poznaniu cena mkw. mieszkania na rynku wtórnym zdrożała w ciągu roku jedynie o 3,1 proc." – powiedział PAP analityk rynku nieruchomości Home Broker Marcin Krasoń. Niższy wzrost wśród badanych miast zanotowano w tym czasie jedynie w Warszawie - o 1,9 proc.
 • mieszkanie
  Będą trzy lata na wydanie pieniędzy ze sprzedaży mieszkania na kupno innego. Kupujący na rynku pierwotnym będą musieli w tym czasie nabyć prawo własności – zakłada projekt zmian w PIT.
 • mieszkanie
  Zakup mieszkania to dla większości Polaków najważniejsza decyzja finansowa w życiu. Jednym z pytań, jakie sobie zadają jest to o wybór mieszkania nowego bądź z drugiej ręki. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników. Home Broker przygotował zestawienie najważniejszych zalet mieszkań z rynku pierwotnego i wtórnego.
 • mieszkanie
  Właśnie podjąłeś decyzję o zakupie mieszkania – tego wymarzonego. Zabierasz się do przeglądania ofert. Jest kilka, które przykuwają Twoją uwagę. Łapiesz więc za słuchawkę i jak najszybciej umawiasz się na spotkanie. Wchodzisz do jednego, drugiego, trzeciego mieszkania, jednak cały czas masz wrażenie, że o czymś zapomniałeś, czegoś nie sprawdziłeś, o coś nie zapytałeś.
 • Mieszkanie
  Polacy szturmują biura sprzedaży deweloperów, ale mieszkania z rynku wtórnego też są w cenie, szczególnie, że na rynek trafia coraz więcej lokali w tak zwanym nowym budownictwie, które w niczym nie ustępuje nieruchomościom z rynku pierwotnego.
 • Mieszkanie
  Mieszkanie od dewelopera nie wymaga remontu, jest nowoczesne i można je urządzić według własnych potrzeb. Czasami korzystniej jest jednak kupić lokum na rynku wtórnym, zwłaszcza że można tam znaleźć także oferty w nowym budownictwie.