• "Zaćma" - film Ryszarda Bugajskiego w kinach od 25 listopada w kinach
  Maria Mamona, Janusz Gajos, Małgorzata Zajączkowska i Marek Kalita - to część obsady "Zaćmy" w reż. Ryszarda Bugajskiego. Premiera filmu o "Krwawej Lunie" - słynącej z brutalności stosowanej podczas przesłuchań AK-owców Julii Brystygierowej, odbyła się w poniedziałek w Warszawie.
 • Kadr z filmu "Zaćma" / fot Jacek Drygała
  "Zaćma" Ryszarda Bugajskiego kolejnym, już trzecim polskim filmem ze światową premierą na 41. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Historia Julii Brystygierowej – "Krwawej Luny", z udziałem Marii Mamony i Janusza Gajosa, w polskich kinach zagości 14 października.
 • Jan Pospieszalski nowym ekspertem PISF
  To oni zdecydują, jakie filmy powstaną w Polsce. Z tygodniowym opóźnieniem Minister Kultury Piotr Gliński powołał ekspertów Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Do listy dopisał m.in Ewę Stankiewicz, Jana Pospieszalskiego i Piotra Semkę.
 • Prezydent RP Bronisław Komorowski na premierze filmu "Układ zamknięty"
  O "Układzie zamkniętym" głośno było już od kilku miesięcy. Nic więc dziwnego, że na uroczystą premierę obrazu Ryszarda Bugajskiego przybyły tłumy gości. Był wśród nich również Bronisław Komorowski. "To jest film, który powinni obejrzeć wszyscy, którzy kiedykolwiek mogą decydować o cudzym życiu" – mówił po pokazie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.
 • "Układ zamknięty" – skorumpowani po polsku
  O najnowszym filmie twórcy "Przesłuchania" było głośno na długo przed jego premierą.
 • Prezydent obejrzał premierowy pokaz filmu „Układ zamknięty” Ryszarda Bugajskiego. Ukazuje on historie trzech biznesmenów, którym niesłuszne zarzuty prokuratury i urzędu skarbowego zrujnowały życie. „Układ zamknięty” powinni obejrzeć wszyscy ludzie, którzy mają do czynienia z władzą - uważa Bronisław Komorowski.
 • "Układ zamknięty" w kinach od 5 kwietnia
  Ryszard Bugajski, twórca "Układu zamkniętego", opowiedział w studiu radiowej "Dwójki" o problemach ze zdobyciem pieniędzy na realizację budzącego wiele emocji filmu. Obraz - mimo wysokich not, jakie zdaniem reżysera, uzyskał w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej - dofinansowania nie dostał. PISF odpowiedział na te zarzuty w specjalnym oświadczeniu.
 • Kazik Staszewski zatrzymany przez policję
  Koncertu zespołu Kult w krakowskim klubie Kwadrat został przerwany przez funkcjonariuszy policji, którzy aresztowali lidera grupy – Kazika Staszewskiego. Świętującego 50. urodziny muzyka zatrzymano w trakcie wykonywania premierowego utworu "Układ zamknięty". Wydarzenie, zarejestrowane przez świadków telefonami komórkowymi, można obejrzeć na Youtube. O Kazika martwić się jednak nie trzeba, bo happening był częścią... akcji promocyjnej nowego filmu Ryszarda Bugajskiego.
 • Janusz Gajos w filmie "Układ zamknięty"
  "Układ zamknięty" to jedna z najbardziej oczekiwanych premier filmowego roku 2013 w Polsce. Twórca "Przesłuchania" i "Generała Nila", Ryszard Bugajski postanowił opowiedzieć o tym, jak prokuratorzy i urzędnicy skarbowi zniszczyli dobrze prosperującą krakowską firmę. W opartym na faktach thrillerze zagrali m.in. Janusz Gajos, Kazimierz Kaczor i Przemysław Sadowski. Premiera już 5 kwietnia.
 • W "Układzie zamkniętym" Janusz Gajos wciela się w postać prokuratora, a Kazimierz Kaczor gra naczelnika urzędu skarbowego
  "Układ zamknięty" – nowy thriller Ryszarda Bugajskiego i scenarzystów hitu "Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł" – opowiada o wszechwładzy skarbówki i prokuratury. Twórców zainspirowała prawdziwa historia biznesmenów z Krakowa, zmagających się z zarzutami stawianymi przez prokuraturę oraz urząd skarbowy. Przedsiębiorcy na dziewięć miesięcy trafili do aresztu. Po siedmiu latach śledztwo przeciw nim umorzono z powodu braku znamion przestępstwa. Firma jednak w dużej mierze przestała istnieć... Obraz ze znakomitą obsadą (Janusz Gajos, Kazimierz Kaczor) na ekrany kin wejdzie 5 kwietnia, ale już odniósł pierwszy sukces...