• Ryszard Kapuściński w swojej pracowni
  "Kapuściński komuch, nie będziemy robić jego nagrody" - tak według Alicji Kapuścińskiej, żony wybitnego reportażysty, prezes Polskiej Agencji Prasowej miał uzasadniać nieprzyznawanie w tym roku nagrody imienia Ryszarda Kapuścińskiego. Ale Artur Dmochowski, pytany o to przez press.pl, zdecydowanie zaprzecza i twierdzi, że to plotka.
 • Wisława Szymborska
  Tomy wierszy 40 polskich poetów ukazały się ostatnio we Włoszech, co najlepiej potwierdza zainteresowanie literaturą polską- powiedział PAP profesor Andrea Ceccherelli, dziekan wydziału języków i tłumaczeń, szef katedry polonistyki na uniwersytecie w Bolonii.
 • Artur Domosławski, autor książki "Kapuściński non-fiction"
  Artur Domosławski ma napisać list z przeprosinami do Alicji Kapuścińskiej. Nie może też rozpowszechniać biografii o jej mężu Ryszardzie, jeżeli nadal będzie ona zawierać rozdział "O miłości i innych demonach". Tak brzmi nieprawomocny wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie o ochronę dóbr osobistych wdowy po sławnym reportażyście.
 • Wydawnictwo Świat Książki uległo naciskom wdowy po Ryszardzie Kapuścińskim i wycofuje z dystrybucji książkę "Kapuściński non-fiction" - dowiedział się "Wprost".
 • W październiku mają ruszyć prace nad filmem o Ryszardzie Kapuścińskim. Platige Image, polska firma, która jest współproducentem filmu i będzie odpowiadać również za warstwę wizualną, właśnie dopina sprawy związane z jego finansowaniem. Koprodukcja polsko-hiszpańsko-belgijsko-niemiecka ma mieć premierę na początku 2015 roku.
 • Pióro
  Grzegorz Szymanik, Piotr Górecki, Agnieszka Lichnerowicz i Maciej Nabrdalik to tegoroczni laureaci Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego, przyznawanej w czterech kategoriach: za teksty, relacje radiowe i telewizyjne oraz zdjęcia - ogłoszono w środę.
 • Pięć lat temu zmarł Ryszard Kapuściński
  Mistrz reportażu literackiego i najwybitniejszy pisarz wśród reporterów - mówiono o Ryszardzie Kapuścińskim. Był podróżnikiem, reporterem, pisarzem, w latach 1958-1972 dziennikarzem i korespondentem Polskiej Agencji Prasowej. 23 stycznia mija piąta rocznica jego śmierci.