• Producent filmowy Lew Rywin w warszawskim Sądzie Okręgowym
  Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu odrzucił wniosek Lwa Rywina o ponowne rozpatrzenie jego sprawy. Oznacza to, że ostateczny jest wyrok, w którym Trybunał uznał, że w ramach procesu i uwięzienia producenta nie złamano praw człowieka.
 • Największe afery taśmowe w polskiej polityce
  Nagrane z ukrycia, czasem za pomocą dyktafonu, innym razem ukrytą kamerą, a bywa że i podsłuchane. Potrafią wywołać burzę w świecie polityki. Począwszy od afery Rywina nagrania wiele razy wstrząsały Polską. Czy tak samo będzie w przypadku nagrań ujawnionych właśnie przez "Wprost"? Oto przypomnienie tych, które powodowały największe zamieszanie.
 • Andrzej Lepper i Renata Beger
  Prowokacja ma u nas długie tradycje. Tą dwuznaczną, ale niezmiernie skuteczną metodę, stosują nie tylko dziennikarze. Ostatnia prowokacja "Gazety Polskiej Codziennie" względem prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku wcale nie jest najgłośniejszym, tego typu przykładem. Zobacz listę najsłynniejszych akcji.
 • Największe afery taśmowe w polskiej polityce
  Nagrane z ukrycia, czasem za pomocą dyktafonu, innym razem ukrytą kamerą, a bywa że i podsłuchane. Potrafią wywołać burzę w świecie polityki. Począwszy od afery Rywina nagrania wiele razy wstrząsały Polską. Oto przypomnienie tych, które powodowały największe zamieszanie.
 • Jerzy Urban
  "Nadal nie wiem, kto był w grupie trzymającej władzę" - tak Jerzy Urban wspomina aferę Lwa Rywina. Ale jak dodaje, ma swoje hipotezy na ten temat. Wskazuje też, kto tak naprawdę zyskał na ujawnieniu korupcyjnej propozycji telewizyjnego producenta.
 • Sprawa bohatera najgłośniejszej afery III RP nabiera rozpędu
  Warszawski sąd okręgowy, a nie rejonowy, ma osądzić sprawę producenta filmowego Lwa R. i 15 innych osób oskarżonych m.in. o korupcję i fałszowanie dokumentacji medycznej - orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie.