• Donald Tusk
  Nie było przyzwolenia premiera Donalda Tuska, na to, żeby podejmować temat reprywatyzacji - powiedział w sobotę wicepremier Jarosław Gowin, który był ministrem sprawiedliwości w rządzie Tuska. Jak ocenił, za prawie każdą z afer reprywatyzacyjnych "stały decyzje sądów".
 • Ostatnie posiedzenie rządu Donalda Tuska
  Zakończyło się ostatnie posiedzenie Rady Ministrów pod przewodnictwem Donalda Tuska. Od grudnia będzie on szefem Rady Europejskiej, na jego następcę na czele rządu desygnowana została marszałek Sejmu Ewa Kopacz. Donald Tusk podziękował ministrom za pracę w jego rządzie. Jak podało Centrum Informacyjne Rządu było to 372 posiedzenie.
 • Donald Tusk i jego obietnice: obniżenie długu publicznego. Obietnica ZŁAMANA
  Donald Tusk dwukrotnie wygłaszał expose, obejmując urząd premiera. Do tego w 2012 roku przedstawił tzw. drugie expose - miał więc przynajmniej trzy okazje, by złożyć Polakom sporo obietnic. Dziennikarze "DGP" w ramach Władzomierza analizowali to, w jaki sposób są realizowane - oto najważniejsze z nich wraz z ocenami. Czy następcy podejmą się próby realiowania tych deklaracji?
 • Ostatnie posiedzenie rządu przed złożeniem dymisji przez premiera Donalda Tuska
  Dymisja rządu spowodowała zawirowania w kontaktach międzynarodowych Polski. Kasowane są zaplanowane od dawna spotkania szefów resortów. Odwołane zostały m.in. planowane na 18 września polsko-niemieckie konsultacje rządowe.