• Anna Zalewska, Karolina Elbanowska i Tomasz Elbanowski
  Walczyli z Katarzyną Hall, będą współpracować z Anną Zalewską. Fundacja Tomasza i Karoliny Elbanowskich zrealizuje wspólny projekt z MEN. Ten wart jest ponad 2 mln zł.
 • Dzieci w szkole przy tablicy
    Jesteśmy podzieleni w ocenie zmian autorstwa rządu PiS. Ale szefowa MEN może spać spokojnie: nie zanosi się na bunt, jak przy reformie sześciolatkowej wprowadzanej przez Platformę.
 • Karolina i Tomasz Elbanowscy
  Ponad 7 tys. zł wynosi najwyższa pensja członka zarządu w fundacji Tomasza i Karoliny Elbanowskich - napisał dziś "Super Express". Publikację tabloidu w specjalnym oświadczeniu krytykują założyciele Fundacji Rzecznik Praw Rodziców.
 • Dziewczynki w przedszkolu
  Nauka wiązania sznurowadeł, podcierania pupy czy zapinania guzików - to kwestie, których brakuje w nauce przedszkolnej. Rzecznik praw rodziców postuluje, aby to zmienić. Przygotował własny projekt podstawy programowej w przedszkolu.
 • Donald Tusk
  Bez konkretów, bez porozumienia, ale po długim spotkaniu - w sprawie sześciolatków nie ma przełomu. Po blisko dwuipółgodzinnej rozmowie premiera Donalda Tuska z przedstawicielami Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców ustalono tylko termin następnego spotkania.
 • Kilka miesięcy temu w czasie panelu w NIK słyszałem wstępne wyniki badań: na przyjęcie sześciolatków jest gotowa mniej niż co piąta badana szkoła. W dniu nagłośnienia wstępnych wyników raportu NIK ogłosiła, że część szkół nie jest jeszcze gotowa, ale będzie gotowa na czas. To kuriozalne wystąpienie, bo NIK nie jest wróżką od przewidywania przyszłości. Oświadczenie wygląda na efekt politycznych nacisków na Izbę - mówi w rozmowie z dziennik.pl Tomasz Elbanowski ze stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców.
 • Jest mi przykro, że przy okazji tych zmian powstaje tyle napięć. Niestety różne kampanie medialne przekładają się na to, że ileś małych dzieci zaczyna bać się szkoły, zamiast pozytywnego nastawienia – odczuwać niepokój - mówi w rozmowie z dziennik.pl Katarzyna Hall, była minister edukacji. Jutro do Sejmu ma trafić obywatelski wniosek o referendum w sprawie reformy obniżającej wiek szkolny. Autorką tej reformy jest właśnie Katarzyna Hall.