• Donald Trump
  Minister spraw zagranicznych Hiszpanii Josep Borrell ujawnił, że był namawiany przez prezydenta USA Donalda Trumpa do budowy muru na Saharze. Pomysł ten miał być receptą na powstrzymanie masowej migracji z Afryki do Hiszpanii.
 • Zima na Saharze
  Na Saharę dotarła zima. W rejonie algierskiego miasta Ain Sefra spadło ponad 30 cm śniegu. W ciągu ostatnich 37 lat takie zjawisko zarejestrowano w tym rejonie jedynie 4 razy. Ci, którzy chcieli zobaczyć to nietypowe zjawisko, musieli się śpieszyć - śnieg, który spadł rano, zaczął topnieć już popołudniu.
 • Pustynia Negew, Izrael
  Sahara to ogród Boga, który spaceruje nieoglądany przez ludzi - tak tłumaczą sobie istnienie największej gorącej pustyni świata Beduini. Coś jest w tych pozornie niegościnnych miejscach, że od tysięcy lat przyciągają ludzi. Przecież to właśnie na nich zachowały się najdawniejsze ślady cywilizacji. Zachwycają swoim różnorodnym krajobrazem: piaszczystymi wydmami o złotym kolorze albo czerwonymi lub nawet czarnymi skałami. Obecnie można je bezpiecznie zwiedzać dzięki przewodnikom i samochodom terenowym. Zostały też oswojone przez miłośników sportów ekstremalnych.
 • Samolot
  Samolot algierskich linii lotniczych ze 116 osobami na pokładzie zniknął nad Saharą. Na liście pasażerów było ponad 50 Francuzów. Są już pierwsze doniesienia potwierdzające, że samolot rozbił się w Nigerii.
 • Pustynia (zdjęcie ilustracyjne)
  Tunezja ogłosiła swoją część Sahary zamkniętą strefą wojskową, co oznacza, że na podróż w ten rejon konieczne jest stosowne zezwolenie tunezyjskich władz - podała tunezyjska agencja TAP, powołując się na rzecznika ministerstwa obrony.
 • Kittyhawk
  Jak donosi Daily Mail, pilot odnalezionego samolotu przeżył lądowanie na pustyni, niestety zginął próbując się z niej wydostać. Po 70 latach, jego świetnie zachowany samolot odnalazł Polak, Jakub Perka.
 • Pustynia
  Fiński maratończyk jako pierwszy człowiek przebiegł Saharę. 48-letni Jukka Viljanen pokonał 1600 kilometrów w 31 dni, chociaż planował dystans 2000. Okazało się jednak to niemożliwe m.in. z powodu pól minowych w Mauretanii.
 • Kadafi ma się ukrywać przy granicy z Algierią i Tunezją
  Nowe władze libijskie przypuszczają, że Muammar Kadafi ukrywa się w pobliżu miasta Ghadamis na zachodzie kraju, przy granicy z Algierią i Tunezją. Ochronę zapewniają obalonemu dyktatorowi tamtejsi Tuaregowie.
 • Motocyklem zdobyć pustynię! Chcesz przeżyć przygodę życia?
  Jeżeli dla kogoś Tunezja to tylko wypoczynek na plaży to oznacza, że nawet nie próbował jej poznać. To kraj, który może oczarować - trzeba tylko ruszyć w jego głąb. Najlepiej na motocyklach. Pokonanie pustynnych piasków to prawdziwe wyzwanie - nawet dla największych twardzieli.
 • Piaski Sahary kryją niezwykłą tajemnicę
  Pod piaskami Sahary w Egipcie naukowcy odkryli dno pradawnego jeziora, długiego na 350 kilometrów - informuje serwis "New Scientist". Podobne jeziora istniały także w rejonie dzisiejszego Czadu, Sudanu i Libii.