• Kobieta w ciąży przed lustrem
  Hormony ciążowe mają ogromną moc - kobiety przechodzą szereg zmian, kiedy są w ciąży...
 • Smutna kobieta przed lustrem
  Badania przeprowadzone na zlecenie WHO pokazują, że co najmniej 90 proc. młodych Polek narzeka na swój wygląd, a jedynie 5 proc. ankietowanych w pełni akceptuje swoje ciało i dobrze czuje się nago. Najczęstszym powodem kompleksów jest kształt brzucha i dodatkowe kilogramy. Zdaniem dr Katarzyny Jasiewicz w większości przypadków taka postawa wynika z niskiego poczucia własnej wartości pielęgnowanego od pokoleń.
 • Zakompleksiona kobieta
  Pewność siebie u kobiet powinna być najważniejszym trendem.
 • Smutna kobieta przed lustrem
  Z badań przeprowadzonych na zlecenie WHO wynika, że co najmniej 90 proc. młodych Polek narzeka na swój wygląd, a jedynie 5 proc. ankietowanych dobrze czuje się nago i w pełni akceptuje swoje ciało. Kobiety, które nie mogą pogodzić się z niedoskonałościami, a także z upływem czasu, starają się za wszelką cenę – nawet kosztem swojego zdrowia – dążyć do doskonałości. Dr Katarzyna Jasiewicz podkreśla, że ciało nie musi być idealne, aby je lubić. Najważniejsze jest to, by o nie odpowiednio zadbać.
 • Niezadowolona kobieta przed lustrem
  W opinii ekspertów kampanii "Wybieram Siebie" brak samoakceptacji i niezadowolenie ze swojego wyglądu w dużej mierze są spowodowane tym, że kobiety zbyt często porównują się do innych, wzorują na osobach z pierwszych stron gazet i wyretuszowanych zdjęciach z sieci. Same nie maja jednak zbyt dużej motywacji do wprowadzenia korzystnych zmian, a przede wszystkim do osiągnięcia równowagi. Wciąż dużo łatwiej przychodzi nam dostrzeżenie zalet sylwetki u koleżanki niż u siebie.
 • Chwalenie dziewczynek za ich wygląd może prowadzić do zaburzenia wartości w dorosłym życiu
  Dzieci wymagają ze strony dorosłych bezwarunkowej miłości i akceptacji. Wspieranie ich poczynań, chwalenie i prawie komplementów sprawia, że wyrastają na świadomych swojej wartości, samodzielnych ludzi. Okazuje się jednak, że zbyt duża ilość pochwał kierowanych w stronę dziecka, zwłaszcza, jeśli skupiają się one na jego wyglądzie zewnętrznym, może być szkodliwa.