• Bank
  Bank Zachodni WBK we wrześniu przyjmie nazwę swojego hiszpańskiego właściciela; rebranding ma być ekspresowy, ale za to bardzo głośny - informuje w czwartek "Puls Biznesu".
 • Santander chce kupić Kredyt Bank
  Hiszpanie przymierzają się do przejęcia Kredyt Banku - wynika z nieoficjalnych informacji. Kupno KB i połączenie go z BZ WBK spowodowałoby, że zostaliby właścicielem trzeciego co do wielkości banku w Polsce.
 • UOKiK oskarża: Bank naciągał klientów
  Jeden z bardziej znanych banków, działających w Polsce naciągał klientów - twierdzi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Dlatego też bank, zgodnie z nieprawomocną decyzją prezes urzędu, musi zapłacić wysoką karę
 • Prawie 3 mld euro mają kosztować Santander akcje BZ WBK
  Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie BZ WBK przez Santandera - poinformował we wtorek Bloomberg. Hiszpanie dadzą za akcje banku prawie 3 mld euro.
 • Grad: Podejrzana sprzedaż BZ WBK
  Gdyby to Polska sprzedawała bank, tak jak to zrobili Irlandczycy, to mielibyśmy już na głowie Komisję Europejską - nie kryje żalu szef resortu skarbu, Aleksander Grad. Uważa on bowiem, że Hiszpanie przepłacili za BZ WBK. PKO BP, który walczył z Santanderem o kontrolę nad polską instytucją był gotowy zapłacić tylko cenę rynkową.
 • Komisja Nadzoru Finansowego zapowiada, że prześwietli nabywcę BZ WBK - hiszpański bank Santander
  Czy były nieprawidłowości przy sprzedaży BZ WBK przez AIB? PKO BP i BNP Paribas, które odpadły z gry, będą się odwoływać od decyzji Irlandczyków. Komisja Nadzoru Finansowego zapowiada, że dokładnie prześwietli zwycięzcę – Santandera
 • Jest chętny na BZ WBK. 70 proc. akcji za 3 mld euro
  Hiszpański bank Santander za 2,94 mld euro kupi od irlandzkiego AIB 70 proc. akcji banku BZ WBK - poinformował w piątek Santander. O przejęcie BZ WBK starało się PKO BP i francuski BNP Paribas.
 • Oto nowy faworyt w wyścigu do wielkiego banku w Polsce
  Hiszpański gigant staje się faworytem w wyścigu o przejęcie BZ WBK, którego chcą się pozbyć Irlandczycy z AIB. Gdyby Santanderowi udało się przeprowadzić transakcję, sprzątnąłby PKO BP już drugi bank sprzed nosa
 • Niespodziewany gracz walczy o BZ WBK
  Walka o akcje BZ WBK wydawała się przesądzona - w starciu o kontrolę liczyły się tylko dwie instytucje - BNP Paribas i PKO BP. Teraz jednak do gry włącza się kolejny bank. To firma, której nikt nie brał pod uwagę, gdy ustawiali się chętni na przejęcie kontroli nad BZ WBK.