• "Randka z królową" jest przesadnie grzeczna i naiwna
    O brytyjskiej rodzinie królewskiej powstają dziesiątki książek, na Wyspach kupimy poświęcone im czasopisma i tandetne bibeloty. Z biograficznymi filmami na temat dynastii Windsorów bywa różnie.
  • Luke Evans jest Władem Palownikiem
    Historię Draculi dobrze znamy, ale ta ma być zupełnie inną. Pytanie tylko: jaką? Czy legendarny wampir okaże się potworem z krwi i kości, wiernym wizji Brama Stokera? Czy – jak poprzednicy – będzie romantykiem, który przeklął sam siebie w imię miłości?
  • Robert Pattinson w "Cosmopolis"
    O "Cosmopolis" było głośno co najmniej z trzech powodów. Po pierwsze dlatego, że to nowa produkcja filmowego eksperymentatora Davida Cronenberga ("Crash", "Niebezpieczna metoda", "Nagi lunch"). To także ekranizacja kultowej powieści Dona De Lillo, jednego z największych współczesnych pisarzy. I wreszcie dlatego, że główną rolę zagrał w nim idol nastolatek i gwiazdor serii "Zmierzchów" Robert Pattinson. Pokazywany na festiwalu w Cannes obraz zebrał skrajnie różne recenzje. Teraz wchodzi do polskich kin, a my przedstawiamy przegląd najciekawszych opinii na temat "Cosmopolis".