• Marek Kuchciński
  Marszałek Sejmu zorganizował szkolenie z zasad savoir-vivre’u dla pracowników parlamentu. – Za 100 tys. zł uczy urzędników jak zakładać skarpetki – grzmi "Super Express".
 • Kobieta ze sztućcami
  Wygląda na to, że dobre maniery mamy tylko na pokaz. Okazuje się, że w restauracji potrafimy zachować się nienagannie, gorzej bywa natomiast z przestrzeganiem etykiety w rodzinnym gronie. Z badań marki Mosso wynika, że szczególną wagę przywiązujemy do wyglądu stołu. Jakich więc zasad savoir vivre’u staramy się przestrzegać, a które z nich łamiemy?
 • Podarunki w biznesie
  Często zdarza się, że biznesmeni stają przed trudnym dylematem – w jaki sposób podziękować swojemu partnerowi biznesowemu za owocną współpracę przy projekcie czy jak wyrazić wdzięczność partnerowi w interesach. Jak powinna się zachować osoba wręczająca upominek i co powinno nim być, aby nikogo nie urazić i móc w przyszłości kontynuować współpracę?
 • Warsztaty z gotowania i kursy savoir-vivre’u dla poprawy motywacji pracowników
  Firmy szkoleniowe, hojnie dotychczas obsypywane pieniędzmi z UE, chcą uczyć czegoś zupełnie nowego. Dlatego teraz menadżerowie są wysyłani na warsztaty kuchni molekularnej czy kurs uczący, jak rozpoznać, że pracownik ma problem z uzależnieniem od narkotyków.
 • Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów, którym delektują się mieszkańcy wszystkich kontynentów. Choć większość z nas wypija przynajmniej jedną filiżankę tego aromatycznego napoju dziennie, to wciąż nie wszyscy znamy zasady kawowego savoir vivre. Oto kilka najczęstszych błędów popełnianych podczas serwowania i delektowania się kawą.
 • Czy ty też "ubierasz" się na noc w kilka kropli perfum?
  Podobno Marylin Monroe na noc zakładała dwie krople Chanel nr 5. Czy perfumy nosimy jak ubranie? Jak „ubierać się” w zapach? Podpowiada ekspert od savoir vivre.
 • Chcesz całować po rękach? Musisz wiedzieć jak!
  Etykieta dokładnie określa, gdzie całować i jak to robić. Ekspert od savoir vivre zdradza tajniki tej kwestii i wyjaśnia, dlaczego Polacy na Zachodzie tak często zmagali się z oskarżeniami o molestowanie seksualne…