• Filip Chajzer
  Jakiś czas temu Filip Chajzer odwiedził schronisko w Celestynowie, które miało duże problemy finansowymi. Dziennikarz obiecał wówczas, że zdecyduje się na adopcje dwóch psów. Wycofał się jednak z tej deklaracji, co wywołało falę krytyki w mediach społecznościowych. Jedną z osób, której nie spodobało się jego zachowanie była Karolina Korwin-Piotrowska.
 • Drzewa
  Prokuratura Okręgowa w Tarnowie wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości w Babiogórskim Parku Narodowym. Dyrektor przekroczył swoje uprawnienia.
 • Prowadzenie schroniska dla psów to świetny interes dla ich właścicieli. Nic dziwnego, że gminy, które zerwały współpracę z takimi miejscami, zaoszczędziły duże pieniądze.
 • Schronisko pod Pikujem / Przedwojenne Bieszczady, Gorgany i Czarnyhora. Najpiękniejsze fotografie
  Przedwojenne Bieszczady nie były tak wyludnionym regionem, jakim są obecnie. Kiedy w rejonie Borysławia odkryto złoża ropy naftowej, w krótkim czasie wyrosło kilkanaście tysięcy szybów naftowych i powstało blisko tysiąc zajmujących się ich eksploatacją przedsiębiorstw, które zatrudniały ponad dziesięć tysięcy osób. Jak wyglądały Bieszczady w tamtym okresie, pokazuje album Andrzeja Wielocha "Przedwojenne Bieszczady, Gorgany i Czarnyhora. Najpiękniejsze fotografie", który ukazał się nakładem Wydawnictwa RM.
 • Hycle zarabiają krocie na umowach podpisywanych z gminami na odławianie bezpańskich zwierząt. Jeden z rekordzistów tylko na podstawie porozumień z dwiema gminami zarobił w ciągu roku ponad pół miliona złotych.
 • Pożar w Rottenburg
  Pięć osób rannych w pożarze, który wybuchł wcześnie rano w schronisku dla uchodźców w południowo-wschodnich Niemczech.
 • Pies w schronisku
  Przywiązał zwierzę do bramy przed schroniskiem i zajął się własnymi sprawami. Schronisko dla psów ma dziś złożyć zawiadomienie do augustowskiej prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez biegacza Piotra Kuryłę za znęcanie się nad zwierzętami. Dziś po fali krytyki Kuryło zrezygnował z biegu do Aten i chce odzyskać porzuconego psa - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Amstaff
  Co najmniej klika osób chce adoptować psa, który przez trzy miesiące żywił się zwłokami swojej zmarłej pani.
 • Obowiązkowy czip dla każdego psa?
  Centralna ewidencja i obowiązkowe czipy orężem dla gmin zmagających się z problemem bezdomnych zwierząt. Polskie schroniska należą do największych w Europie, nie stać nas na ich utrzymywanie.
 • Ministerstwo chce czipowac psy
  PRAWO Zwierzaki będą miały specjalne kody. Zapłacą za to właściciele. Powstanie też centralny rejestr czworonogów.