• "Ready Player One" Steena Spielberga w kinach od 6 kwietnia
    Rzeczywistość 2045 roku nie nastraja optymistycznie. Świat znajduje się na skraju upadku i pogrążenia w chaosie. Wade Watts (Tye Sheridan) czuje, że żyje, tylko gdy ucieka do OASIS — wirtualnego uniwersum, w którym większość ludzi spędza całe dnie. W OASIS można podróżować, przeżywać przygody i być kimkolwiek się zapragnie. Jedynym ograniczeniem jest własna wyobraźnia. Ekscentryczny geniusz James Halliday (Mark Rylance), który stworzył OASIS, szuka godnego następcy. Organizuje trzyetapowy konkurs, w którym nagrodą jest olbrzymia fortuna i całkowita kontrola nad uniwersum. Wade i jego przyjaciele z "Wielkiej Piątki" podejmują wyzwanie polegające na szukaniu skarbów w zakrzywionej rzeczywistości. W fantastycznym świecie — pełnym niespodzianek, ale i niebezpieczeństw — czeka ich zadanie ważniejsze niż sam konkurs. Muszą ocalić OASIS. Film Stevena Spielberga w kinach 6 kwietnia. Zobacz zdjęcia z niezwykłej produkcji
  • "Valerian i Miasto Tysiąca Planet" - film w kinach od 4 sierpnia 2017
    Najnowsze dzieło Luca Bessona, to najdroższy film w historii kina wyprodukowany poza granicami USA. Obraz do polskich kin trafi 4 sierpnia 2017 roku.
  • Marek Siudaj
    Swego czasu zaczytywałem się w science fiction. Mama podsuwała mi klasyczne książki, bo jak mówiła, to SF do niczego mi się nie przyda. Ja z kolei twierdziłem, że do niczego nie przyda mi się klasyka - pisze Marek Siudaj.