• Polska służba zdrowia stworzyła rozwiązanie idealnie pasujące do "Misia". W nieformalnych bazach danych zaznaczane jest, którzy klienci są "awanturujący się". Prawnicy ostrzegają, że w ten sposób placówki medyczne łamią prawo, jednak lekarze nie widzą w tym nic złego.
 • Policjanci w służbie
  Uzbrojona i niebezpieczna, do tego z szerokimi kompetencjami. Platforma Obywatelska chce wrócić do pomysłu powołania specjalnej policji śmieciowej.
 • Będę sortował odpady - zarzeka się minister środowiska Marcin Korolec po tym jak zaliczył poważną wpadkę. Niecały tydzień po wprowadzeniu ustawy śmieciowej w życie "Super Express" przeszukał pojemnik na śmieci przed domem szefa resortu. Okazało się, że minister nie wyrzuca śmieci zgodnie z regułami, które sam wprowadził na terenie całego kraju.
 • 96 proc. Polaków wie o wchodzącej od początku lipca ustawie śmieciowej
  Większość Polaków dobrze ocenia wchodzącą w życie 1 lipca ustawę śmieciową. Badani liczą, że nowe prawo zmusi nas do segregacji odpadów i lepszego wykorzystywania surowców wtórnych.
 • Pojemnik na śmieci
  Ustawa śmieciowa teoretycznie daje wybór - kto chce segregować śmieci płaci mniej, kto nie chce, zapłaci więcej. Tymczasem okazuje się, że niektóre spółdzielnie wpadły na pomysł, by złupić nawet tych, którzy mają pro-ekologiczne nastawienie.
 • Postawiono zarzuty po pożarze hali segregacji odpadów w Ostrowie Wielkopolskim
  Zarzut nieumyślnego spowodowania pożaru hali segregacji odpadów Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Ostrowie Wlkp. przedstawiła tamtejsza prokuratura brygadzistce tej firmy oraz operatorowi wózka widłowego. Grozi im kara do pięciu lat więzienia.